Wierzbica: Zderzenie czterech ciężarówek. Jedna osoba w szpitalu

Fot. Legio24.pl

W poniedziałek (17.10) około godz. 14:20, na Drodze Krajowej nr 61 w miejscowości Wierzbica (gmina Serock) doszło do zderzenia aż czterech samochodów ciężarowych. Przyczyną tego karambolu była nadmierna prędkość jednego z pojazdów. W wyniku zdarzenia jeden z kierowców odniósł na tyle poważne obrażenia, że wezwane na miejsce pogotowie ratunkowe zabrało go do szpitala.

Jak relacjonuje naszej redakcji podkom. Emilia Kuligowska, rzecznik prasowa KPP Legionowo, ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że najprawdopodobniej przyczyną wypadku była nadmierna, niedostosowana do warunków panujących na drodze prędkość z jaką poruszał się jeden z pojazdów – samochód marki DAF, kierowany przez 34-letniego mężczyznę. Kierujący nie zdążył wyhamować przed poprzedzającym go IVECO i wjechał mu w naczepę. Siła uderzenia była na tyle duża, że pchnięty do przodu IVECO uderzył w znajdującą się przed nim ciężarówkę marki VOLVO, a ta z kolei uderzyła w tył kolejnego pojazdu, także marki VOLVO. W wyniku tego karambolu ranna została jedna osoba – 38-letni kierujący IVECO. – Mężczyzna z urazem nogi został przewieziony przez pogotowie ratunkowe do szpitala – mówi podkom. Kuligowska z legionowskiej policji.

Z badań trzeźwości przeprowadzonych przez policjantów wynika, że wszyscy kierowcy byli trzeźwi. Szczegółowe okoliczności wypadku bada Komisariat Policji w Serocku.

/red/

1 raz komentowano artykuł "Wierzbica: Zderzenie czterech ciężarówek. Jedna osoba w szpitalu"

  1. Namiot wodza Ugryźmniewjajo z plemienia Barabara | 18/10/2016, godz. 12:16 |

    W końcu udało się sprawiedliwości zatriumfować – dekle jeżdżący z nadmierną prędkością sami się eliminują

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *