Wielki sukces Legionowskiej Akademii Sportów Walki

08:37, 25.06.2014 Aktualizacja: 08:44, 25.06.2014

W weekend 20-22.06 we Wrocławiu odbyła się XX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Taekwon-do WTF (odmiana olimpijska). W Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych Legionowska Akademia Sportów Walki zaprezentowała się wyśmienicie zdobywając sześć medali, w tym trzy z najcenniejszego kruszcu.

Podopieczni trenera Grzegorza Ratigowskiego drużynowo zajęli najniższy stopień podium za takimi potęgami jak AZS AWF Poznań i Start Olsztyn. Na sukces złożyły się dobre występy następujących zawodników: Karolina Czymerska (kat. -41kg) - zajęła miejsca 5-8, Jakub Podgórski (kat. -37kg) - zdobył brązowy medal. Arkadiusz Kuskowski (kat. -53kg) - wywalczył brązowy oraz srebrny krążek w dwuboju. Tytuły mistrzowskie wywalczyli: Rafał Jagiełło (kat. -61kg) i jego brat Robert (kat. -65kg). Swój tytuł sprzed roku obronił Hubert Hołubowicz (kat. -49kg), który zdeklasował rywali, wygrywając wszystkie walki przed czasem. Jak powiedział trener Ratigowski Gazecie Lokalnej Legio Ekstra jego zawodnik czeka na powołanie do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata Kadetów, które odbędą się w dniach 24-27.07 w Baku (Azerbejdżan). Młodym taekwondzistom gratulujemy udanego startu. /Michał Machnacki/