Zamknij

Wieliszew na podium Poland Bike Marathon

17:05, 15.10.2012
Skomentuj

W warszawskim Wawrze rozegrany został jedenasty i zarazem ostatni etap czwartego sezonu cyklu wyścigów amatorów jazdy na rowerach górskich. Frekwencja była znakomita.

Na starcie zawodów stanęła rekordowa liczba 650 osób. Zawody odbyły się pod hasłem "Życie czeka" na terenie Instytutu "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka" w Międzylesiu. Podczas finałowej rywalizacji w Poland Bike Marathon odbyły się również II Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza MTB Samorządowców pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego. Gościem specjalnym finału Poland Bike Marathon był kolarz wszechczasów Ryszard Szurkowski, dwukrotny wicemistrz olimpijski i mistrz świata. W II Mistrzostwach Warszawy i Mazowsza MTB Samorządowców wystartowało 50 uczestników. Wśród mężczyzn na dystansie 25 km zwyciężył Wójt Gminy Wieliszew Paweł Kownacki wyprzedzając Pawła Kondraszewicza z Urzędu m.st. Warszawy i wiceburmistrza Wawra Przemysława Zaboklickiego. Rywalizację kobiet na trasie 7 km wygrała Dorota Drążkiewicz (Urząd m.st. Warszawy), przed Ewą Kiszel (Urząd Gminy Wieliszew) i Katarzyną Bernadettą Olszewską, v-ce przewodniczącą Rady Dzielnicy Praga Południe. Natomiast w klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zajął Urząd m.st. Warszawy, drugie - Urząd Gminy Wieliszew, a trzecie - Urząd Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy.