Wieliszew: „Boże Mój” – kolejny znakomity spektakl Teatru Mazowieckiego w Sali im. Klenczona

Kadr z przedstawienia, Fot. Teatr Mazowiecki

W ostatnią sobotę listopada w Wieliszewie po raz kolejny zagości Teatr Mazowiecki. Tym razem, w Sali Koncertowej im. Krzysztofa Klenczona będzie można obejrzeć znakomity spektakl Anat Gov w adaptacji, reżyserii i opracowaniu muzycznym Marka Pasiecznego, z Dorotą Landowską i Andrzejem Mastalerzem w rolach głównych. Ostatnie bilety, w cenie 35 zł są jeszcze do kupienia w Gminnym Centrum Kultury w Łajskach!

Trzecia odsłona w ramach Teatru Mazowieckiego w Wieliszewie – spektakl, którego premiera miała miejsce 5 marca 2016 r. – to dzieło autorki cieszących się w Izraelu wielkim powodzeniem komedii rodzinnych, która swoją karierę zaczęła od pisania scenariuszy do programów satyrycznych, ale dopiero pisząc dla teatru mogła powiedzieć rzeczy, które we współczesnym państwie izraelskim wciąż stanowią tabu. Jej sztuki wystawiane głównie w Teatrze Cameri w Tel Awiwie zawsze odnosiły sukcesy i dziś zapełniają sale teatralne w Europie i za oceanem.

Izraelska scenarzystka z delikatnością i wyczuciem zadaje widzom trudne pytania, w lekki i inteligentny sposób porusza poważne tematy, zapraszając na sesję terapeutyczną, w której pacjentem jest sam… Bóg. Pan B. pojawia się nagle w gabinecie lekarki – samotnej matki autystycznego chłopca, prosząc o pomoc. Kto jednak w rzeczywistości tej pomocy potrzebuje, kto jest pacjentem, a kto lekarzem, kto komu pomaga? Anat Gov pisała swój komediodramat mając świadomość choroby nowotworowej – walkę z nią przegrała, jej sztuka nie jest jednak zapisem zgorzknienia. Nie dając prostych i gotowych rozwiązań, ofiarowuje widzom nadzieję i nie pozostawia obojętnym. Ascetyczna, prosta scenografia, ekspresyjna muzyka, gra świateł tworzą doskonale skomponowaną całość – świat, który wciąga widzów od pierwszej chwili. Takiej sesji nie można pominąć, zwłaszcza kiedy grają tak znakomici aktorzy, jak Dorota Landowska i Andrzej Mastalerz. Zobaczymy ich w różnych i zaskakujących wzajemnych relacjach. Lekarka i pacjent, matka i syn, kobieta i mężczyzna – to tylko niektóre z nich…

Spektakl „Boże Mój” będzie można zobaczyć w Wieliszewie już 26 listopada o godz. 19:00. Ostatnie bilety – w cenie 35 zł – są do nabycia w Gminnym Centrum Kultury w Łajskach.

Spektakl swoim patronatem objął Portal Legio24.pl.

boze_moj_plakat

autor: Anat Gov
przekład: Agnieszka Olek
adaptacja, reżyseria i opracowanie muzyczne: Marek Pasieczny
scenografia: Joanna Macha, Marcelina Początek-Kunikowska
kostiumy: Agnieszka Werner-Szyrle
fotografie: Rafał Latoszek
występują: Dorota Landowska, Andrzej Mastalerz

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Wieliszew: „Boże Mój” – kolejny znakomity spektakl Teatru Mazowieckiego w Sali im. Klenczona"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *