Wieliszew: Blisko 250 uczestników Biegu Wiosny

08:23, 19.05.2014 Aktualizacja: 14:27, 19.05.2014

Już po raz ósmy w Wieliszewie rywalizowano w Wieliszewskim Biegu Wiosny w akcji Polska Biega. W niedzielę (18.05) na starcie stanęło blisko 250 amatorów biegania.

Biegacze rywalizowali w następujących kategoriach wiekowych: klasy 1-3, 4-6 chłopców i dziewcząt, w biegu rodzinnym - na dystansie 2,3km oraz w biegu głównym - niespełna 5km. Organizatorzy nagradzali najlepszych w kategoriach: OPEN (kobiet i mężczyzn), juniorki i juniorzy (młodsi i starsi) oraz seniorki i seniorzy. Zawodom towarzyszyła bardzo dobra pogoda. Była więc okazja do rodzinnej, sportowej rywalizacji, którą uczestnicy w pełni wykorzystali.

Na starcie biegu rodzinnego o palmę pierwszeństwa rywalizowało 30 duetów. Na podium stanęli: 1. Oliwia i Łukasz Niewińscy, 2. Zuzanna i Michał Kowalscy, 3.Amelia i Hubert Wawszczak. W biegu głównym bezkonkurencyjny był Jacek Wichowski z Pomiechówka (Wiśniewski PR), który pokonał wszystkich rywali nokautując ich czasem 15:32. Drugi linię mety minął Marek Dzięgielewski z Dłużniewa (KB im. P. Sękowskiego) z 26 sekundami straty. Dzięgielewski okazał się też najlepszym seniorem. Podium uzupełnił Piotr Cypryański z Warszawy (Rundollowmme.pl) - 16:49.

Wśród kobiet triumfowała Anna Odrzywolska z Legionowa, która pokonała niespełna pięciokilometrową, malowniczą trasę w czasie 20:41. Drugie miejsce wywalczyła Monika Wójcik z Warszawy - 22:10, a trzecie miejsce przypadło Elżbiecie Rosie z Tłuszcza (Bóbr Tłuszcz), która drugą lokatę przegrała zaledwie o sekundę. Sympatyczna zawodniczka była najlepszą seniorką w wieliszewskim biegu.