Coraz więcej osób decyduje się na pożyczkę

Fot. mat. prasowe

Statystyki nie kłamią: z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na pożyczkę. Zadłużamy się dosłownie z każdego powodu – od wesel i wyjazdów, przez remonty i choroby, po bieżące potrzeby, które wciąż stanowią priorytetową przesłankę do poszukiwania dodatkowej gotówki. Jednak czy wszyscy pożyczkobiorcy mają świadomość z jednej strony, dużego wyboru ofert, a z drugiej – realnych zagrożeń? Warto się nad tym zastanowić.

Pożyczki na wszystko

Polacy wciąż nie należą do szczególnie zamożnych społeczeństw, co odbija się w badaniach dotyczących zaciągania kredytów i pożyczek. Chcemy kupić pralkę – pożyczamy. Nie starcza nam do pierwszego – pożyczamy. Organizujemy rodzinną imprezę – pożyczamy. Czy zawsze świadomie? Niestety nie. Coraz częściej słyszymy o wyłudzeniach, oszustwach, lichwie. Dlaczego tak się dzieje?

Konsumenci często nie potrafią odróżnić uczciwej firmy oferującej chwilówki od anonimowego wyłudzacza ogłaszającego się na słupie. Porównywarka chwilówek? Rankingi ofert? Prawo dotyczące zawierania umów? Niestety, ale te zagadnienia dla wielu wciąż pozostają czarną magią. Tymczasem świadome korzystanie z bogatej oferty pożyczkowej dziesiątek firm w Polsce pozwala cieszyć się dodatkową gotówką w chwili przejściowych trudności finansowych.

Pożyczka bezpieczna i darmowa

W dobie Internetu odróżnienie podejrzanych ofert od korzystnych propozycji nie nastręcza szczególnych problemów. Wystarczy skorzystać z takich udogodnień jak ranking chwilówek na bezpiecznechwilowki.pl – jest to aktualne zestawienie najciekawszych propozycji instytucji pozabankowych.

Jak widać w rankingu, czołowe miejsca zajmują pożyczki, które pod warunkiem spłacenia w terminie nie generują żadnych dodatkowych opłat. Oddajesz tyle, ile pożyczasz. Zestawienie obejmuje tak istotne informacje jak wiek pożyczkobiorcy, liczba rat czy maksymalny termin spłaty. Gotówkę można otrzymać nie wychodząc z domu, bez zbędnych formalności. Jeżeli będziesz trzymać się zapisów umowy, w przypadku darmowych chwilówek zawieranych na krótki okres nie stracisz ani grosza, a pożyczka może zostać ciekawie spożytkowana.

Jeśli świadomość konsumentów wzrośnie i będą odpowiedzialnie korzystać z chwilówek, być może newsy w rodzaju „lawinowo rośnie liczba pożyczek” przestaną nas martwić. Wybór właściwej oferty nie wymaga wszakże zbyt dużego wysiłku. Nic ponad zapoznanie się z ogólnodostępnym rankingiem, przeczytaniem umowy i racjonalną oceną kondycji finansowej. Szukając szybkiej gotówki, a pożyczka nie wpędzi Cię w spiralę długu – wybierz taką ofertę, za którą nie zapłacisz ani złotówki. To łatwiejsze niż kiedykolwiek!

/art. sponsorowany/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Coraz więcej osób decyduje się na pożyczkę"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *