Więcej niż Kino – Anna Malarowska

Gościem ostatniego spotkania w cyklu Więcej niż Kino, które odbyło się w Nowodworskim Ośrodku Kultury w piątkowy wieczór 22 marca 2013 r. była Anna Malarowska – konsultant muzyczny. Blisko godzinę ” odpytywana ” przez red. Stanisława Zawiślińskiego, oraz odpowiadając na pytania publiczności, odkrywała tajniki swojego zawodu. Zgodnie z oczekiwaniami spotkanie z Panią Anną było niezwykle interesujące i ciekawe.

fot. NOK

Nowodworscy kinomani poznali kolejny z  zawodów, mający niebagatelny wpływ  na  ostateczną formę dzieła filmowego. Dowiedzieli się m. in, czym jest konsultacja muzyczna, a czym opracowanie ścieżki filmowej i jakie są między nimi różnice. Jak wyglądała praca i jakimi  narzędziami  trzeba było posługiwać się przed laty i jaką kolosalną ewolucję przeszły metody pracy na przestrzeni ostatnich 10 lat.  Z jakich źródeł czerpie się materiał muzyczny do opracowywania warstwy muzycznej filmu i kto decyduje o jej ostatecznej formie. Wysłuchali także wielu anegdot i zabawnych dykteryjek związanych z wykonywaną przez gościa wieczoru pracą.
Podczas wieczoru publiczność obejrzała także najlepszy debiut Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2012 , przejmujący film Bartosza Konopki „Lęk wysokości” z udziałem znakomitych aktorów Krzysztofa Stroińskiego i Marcina Dorocińskiego.

/NOK/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Więcej niż Kino – Anna Malarowska"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *