Uwaga oszust!

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ostrzega rolników przed korzystaniem z zaproszenia, które ma być najkrótszą drogą do otrzymania dotacji bezpośredniej. Do rolników zamieszkujących różne miejsca w Polsce docierają pisma opatrzone logo, które jest łudząco podobne do loga ARiMR. Anonimowy nadawca zachęca w nich do skorzystania z propozycji, która ma zapewnić odbiorcy „spokój, relaks i beztroski sen”. Jedynie, co musi zrobić adresat pisma to wpłacić pieniądze, zgodnie z załączonym blankietem. A w jaki sposób rolnik otrzyma pomoc po dokonaniu wpłaty? Tego już nie wiadomo.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oświadcza, że z wyżej opisanym pismem nie ma nic wspólnego i prosi o zignorowanie go. ARiMR nie prowadzi odpłatnej działalności. Oznacza to, że nie pobiera od rolników opłat ani za wydanie, ani za złożenie wniosku. Niestety, wysyłanie pism do wielu rolników, na których umieszczono nazwę „ARMiR” łudząco podobną do skrótu ARiMR (Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa) i znak graficzny bardzo podobny do prawdziwego logo Agencji, wskazuje, że może to być oszustwo zaplanowane na szeroka skalę.

Przestrzegamy więc, przed korzystaniem z ofert, na których nie ma podpisu i danych kontaktowych a ich przekaz jest niezrozumiały. Najlepszym sposobem na potwierdzenie wiarygodności pisma jest kontakt z jedną z placówek ARiMR.

/ARiMR, Starostwo Powiatowe w Legionowie/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Uwaga oszust!"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *