U Marszałka o legionowskich drogach

Jak zmniejszyć ruch samochodowy w miastach? W jaki sposób skrócić czas przejazdu między powiatami leżącymi na północ od Warszawy? Jak usprawnić komunikację na Mazowszu? Odpowiedzi na te pytania szukali wspólnie Marszałek Adam Struzik oraz przedstawiciele samorządów – w tym Legionowa – zaangażowanych w rozwój sieci drogowej północnej części obszaru metropolitalnego Warszawy.

fot. Legio24

Rozmawiano głównie nad wypracowaniem rozwiązań dotyczących tras budzących kontrowersje społeczne, wśród nich znalazły się między innymi Legionowska Trasa Mostowa (LTM) oraz Trasa Olszynki Grochowskiej (TOG) oraz projektowanej nowej drogi wojewódzkiej Ciechanów-Nasielsk. Marszałek Adam Struzik podkreślił, że realizacja tych tras to zadanie ważne i perspektywiczne.

Efektem spotkania było powzięcie decyzji o powołaniu dwóch zespołów roboczych złożonych z przedstawicieli samorządów, instytucji i organizacji społecznych zaangażowanych w rozwój sieci drogowej północnej części obszaru metropolitalnego Warszawy. Zadaniem zespołów będzie wypracowanie jednolitego stanowiska co do przebiegu LTM i TOG, a przyjęte rozwiązania zostaną umieszczone w dokumentach strategicznych województwa mazowieckiego.

W spotkaniu u Marszałka województwa wzięli udział Prezydent Miasta Legionowo Roman Smogorzewski oraz Zastępca Prezydenta Lucjan Chrzanowski.

/UM Legionowo/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "U Marszałka o legionowskich drogach"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *