„U Baby Jagi na imieninach”

Czy można świętować bez alkoholu? Czy nie taka Baba Jaga straszna, jak się pomaluje? Czy złoczyńca zostanie ukarany? W poszukiwaniu odpowiedzi na te pytania aktywnie uczestniczyli najmłodsi uczniowie legionowskich szkół podstawowych, którzy w miniony wtorek licznie stawili w sali widowiskowej legionowskiego ratusza na spektaklu profilaktycznym pt. „U Baby Jagi na imieninach”.

foto: UM Legionowo

Dzieci, poprzez dobrą zabawę, czerpały wiedzę na temat ekologii, higieny osobistej, a także poznawały walory prowadzenia zdrowego trybu życia i negatywne strony sięgania po alkohol. Pomagali im w tym niełatwym zadaniu aktorzy łódzkiego Teatru Piccolo, którzy na zaproszenie Wydziału Zdrowia Publicznego i Spraw Społecznych legionowskiego ratusza, poprowadzili całe przedsięwzięcie. Spektakl promował społecznie pożądane postawy i zachęcał widzów do aktywnego uczestnictwa poprzez swoją konstrukcję, piosenki aktorskie i satyryczną formę.
Sądząc po żywiołowych reakcjach spektakl przypadł widzom do gustu. Najważniejsze jednak, że dzieci – zgodnie z zasadą – „Bawiąc – Uczyć”, opuszczały legionowski ratusz bogatsze
o wiedzę i doświadczenie, jak można się dobrze bawić bez potrzeby sięgania po alkohol
i stosowania agresji.

(źródło: UM Legionowo)

REKLAMA

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "„U Baby Jagi na imieninach”"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *