Zamknij

Turniej Piłki Ręcznej Mężczyzn o Puchar Starosty Powiatu Legionowskiego

09:26, 29.08.2014 Aktualizacja: 10:07, 31.08.2014
Skomentuj

W czwartek wieczorem (28.08) rozpoczął się towarzyski, dwudniowy turniej piłkarzy ręcznych, w którym biorą udział: KPR Legionowo, Gwardia Opole, Piotrkowianin Piotrków Trybunalski i Warmia Olsztyn.

Turniej Piłki Ręcznej Mężczyzn o Puchar Starosty Powiatu Legionowskiego. Fot. Legio24

W pierwszym meczu turnieju zmierzyli się gospodarze - KPR Legionowo z Piotrkowianinem z Piotrkowa Trybunalskiego.

Lepiej w spotkanie weszli goście, którzy dobrze grali w obronie, nie pozwalając sobie rzucić bramki przez ponad 6 minut. Akcje legionowian były przeprowadzane chaotycznie, a strzały pewnie bronił bramkarz przyjezdnych. Dopiero w 17 minucie, po bramce z rzutu karnego wracającego po kontuzji Witalija Titowa, KPR doprowadził do remisu 7:7. Warto dodać, że karne były dotąd zmorą szczypiornistów z Legionowa. Słabo rzucali je w meczu ze Szwedami i na turnieju w Malborku. A w spotkaniu z Piotrkowianinem sam Titow rzucił ich 5, raz tylko nie trafiając. Do przerwy podopieczni Roberta Lisa prowadzili 15:13. Mecz nie był bardzo ostry, jednak po jednej z akcji Tomasz Kasprzak miał na sobie już tylko resztki swojej koszulki meczowej. Po przerwie nadal szalał w ataku Paweł Gawęcki, który w cały meczu zanotował 9 celnych strzałów. W tym jeden najważniejszy, bo dający zwycięstwo gospodarzom w ostatniej minucie gry.

Gwardia pokonała Warmię

W drugim spotkaniu wieczoru Gwardia Opole pewnie pokonała Warmię Olsztyn 24:19. Jeszcze do przerwy mecz był w miarę wyrównany (11:10). W drugiej odsłonie zawodnicy Rafała Kuptela zagrali zdecydowanie lepiej od piłkarzy ręcznych z Olsztyna i szybko odskoczyli na kilka bramek. Dzięki temu ostatecznie mogli cieszyć się z pięciobramkowego zwycięstwa.