Triathlon Serock 2014: Najpierw płynęli, potem pojechali, a na końcu pobiegli!

10:11, 16.06.2014 Aktualizacja: 12:31, 16.06.2014

W Serocku i jego okolicach odbyły się zawody triathlonowe na dwóch dystansach - ½ i ¼ IRONMANA (½ IM - 1,9km (pływanie) - 90km (rower) - 21,1km (bieg) oraz ¼ IM - 0,95km (pływanie) - 45km (rower) - 10,55km (bieg). Były to mordercze zawody.

Na dłuższym dystansie zwycięzcą został Adrian Zarzecki z WTT, który ukończył zmagania w czasie 4:37:34. Druga lokata przypadła Jackowi Gardenerowi z Victorii Zabostów - 4:47:28. Trzeci linię mety, usytuowaną na serockim rynku, minął Marcin Lipowski z Triathlon Series Team/Biżute - 4:48:03. Wśród kobiet zwyciężyła Agnieszka Szulik z Dead On Arrival - 6:42:47. Drugą okazała się Katarzyna Rakowska z Warszawy - 7:26:38. Na krótszym dystansie najlepszym okazał się Rafał Tulwin z Radzymina, który uzyskał łączny czas - 2:20:54. Drugie miejsce zajął Tomasz Mrowiec z MAX TV - 2:22:06. Na najniższym stopniu podium stanął Krzysztof Sarapuk z Gdyni - 2:26:59. Wśród kobiet walka toczyła się do ostatniego metra! Była pasjonująca już od startu. Wygrała rzutem na taśmę Agata Litwin ze Scott Trisfera - 2:40:46, która pokonała koleżankę z drużyny Mariolę Krzemińską o sekundę! Trzecia na mecie była Alicja Piotrowska z GEO Running Team - 2:45:06. Fot. UMiG Serock /Michał Machnacki/