Teatr w przedszkolu

Środa, 17 kwietnia na długo zapadnie w pamięci niejednego przedszkolaka z Gminy Wieliszew. Tego dnia miał miejsce Pierwszy Gminny Przegląd Teatrzyków Dziecięcych. Pomysł na takie spotkanie wypłynął z Przedszkola w Łajskach i spotkał się z ogromnym zainteresowaniem.

fot. UG Wieliszew 

W przeglądzie wzięło udział 7 placówek: Przedszkole w Janówku ze sztuką “Awantura w kuchni”, Przedszkole Niepubliczne “Akademia Młodego Człowieka” ze sztuką “Awantura w kuchni”, Szkoła Podstawowa w Skrzeszewie ze sztuką “Żyj zdrowo”, Szkoła Podstawowa w Wieliszewie ze sztuką “O księżniczce Meli i królewiczu Witaminku”, Przedszkole w Łajskach ze sztuką autorską “Włóż różowe okulary…”, Przedszkole nr 1 w Wieliszewie ze sztuką “Chrońmy przyrodę”, Przedszkole nr 2 w Wieliszewie ze sztuką “Kociolandia”.

Po występach rozpoczęły się obrady jury w składzie: Wójt Gminy Wieliszew Paweł Kownacki, Dyrektor Zespołu Szkół w Łajskach Marek Tarwacki – przewodniczący jury, pan Dyrektor Ośrodka Kultury w Wieliszewie Dariusz Skrzydlewski oraz dyrektorki placówek biorących udział w przeglądzie: Renata Grzybowska, Katarzyna Zatoń, Joanna Twardo, Katarzyna Zbroch, Beata Skoczylas, Donata Kluczkowska.

Po szalenie trudnych i burzliwych naradach jury postanowiło przyznać I miejsce Przedszkolu w Łajskach, II miejsce – Szkole Podstawowej w Skrzeszewie, III miejsce – Przedszkolu nr 2 w Wieliszewie.

Nie sposób nie wspomnieć o “atrakcjach dodatkowych” Pierwszego Gminnego Przeglądu Teatrzyków Dziecięcych mianowicie: swym śpiewem uświetniła go Iwona Murza z synkiem Szymonem w utworach “Laleczka z Saskiej Porcelany” oraz “Pajac Pierrot”, zaś o stronę taneczno-gimnastyczną uroczystości zadbały dwie bardzo młode, obiecujące tancerki, podopieczne pani Aleksandry (Alexia Dance Studio) Ola i Amelka Różańskie.

Każdy przedszkolak tego dnia był zwycięzcą, każdy z naszych młodziutkich, lokalnych aktorów niezaprzeczalnie posiada talent. Cudownie, że zauważają go nie tylko rodzice milusińskich, ale również nauczyciele, którzy w przygotowanie dzieci włożyli, prócz serca, nie lada trud.

/UG Wieliszew/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Teatr w przedszkolu"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *