Tak minęły ferie w gminie Serock

Minęły ferie zimowe. Był to czas wielu ciekawych propozycji Ośrodka Kultury, Ośrodka Sportu  i Rekreacji, a także poszczególnych szkół, które przygotowały ciekawą ofertę dla naszych dzieci i młodzieży.

fot. UG Serock

Wiele atrakcji przygotował dla dzieci i młodzieży Ośrodek Kultury w Serocku. Dzieci spędziły czas na ciekawych wyjazdach do:

-Manufaktury Cukierków w Warszawie., gdzie uczestnicy mogli zobaczyć cały proces tworzenia małych słodkich dzieł sztuki. Cukierki oraz lizaki wykonywane były metodą z XVII wieku.
-kina „Targówek” na film animowany pt. „Prawie jak gladiator”
-Centrum Nauki Kopernik, w którym dzieciaki samodzielnie mogły przeprowadzać eksperymenty, dzięki którym skomplikowane zjawiska zachodzące w przyrodzie stały się zrozumiałe – nauka połączona ze świetną zabawą.

Ośrodek Kultury przygotował ponadto wiele atrakcji dla dużych i małych w Serocku:

Spektakl teatralny w wykonaniu Teatru Lalek Igraszka pt. „Złote Jajko”- to ciekawa opowieść przedstawiona za pomocą dobrej muzyki, autorskich piosenek śpiewanych na żywo, wspaniałej gry aktorskiej, a przede wszystkim za pomocą miłych dla oka lalek. Na zakończenie każdy mógł z bliska przyjrzeć się kukiełkom oraz porozmawiać z aktorami.

Magiczny pokaz Ludmiły i Inki Kalachevskich – wspaniały pokaz magii na wesoło, tańca z wężami i ogniem w wykonaniu Ludmiły dał niezapomniane wrażenia. Było mnóstwo  zabawy i śmiechu podczas czarowania, a także wyczarowywania zwierząt. Dzieci miały okazję spróbować swych sił w pokazach iluzji. Inka zaprezentowała niesamowity i efektowny pokaz hula-hop oraz poprowadziła emocjonujący konkurs sprawnościowy w kręceniu kołami z udziałem dzieci. Z pewnością ten występ zostanie długo we wspomnieniach uczestników.

Ciekawą formą spędzania czasu były dni z Ośrodkiem Kultury, podczas których dzieci poznały tajemnice animacji filmowej oraz dubbingu, spędziły aktywnie czas na grach i zabawach przygotowanych przez instruktorki Panią Ilonę Piątaki i Annę Kutkowską.

Podczas zajęć Fununiversity dzieci poczuły się jak prawdziwi naukowcy, natomiast podczas warsztatów cyrkowych poznały tajniki żonglerki, klaunady, ekwilibrystyki oraz plastyki ciała.
Warsztaty plastyczne prowadzone przez Panią Paulinę Nowaczyk-Pisarską stały się okazją do stworzenia wielu małych dzieł sztuki, a także masek i rekwizytów na bale karnawałowe.

Ośrodek Kultury gościł także nietypowego aktora – psa o imieniu Ramzes, jednego z odtwórców  głównej roli popularnego serialu „Komisarz Alex”. Podczas spotkania dzieciaki dowiedziały się wielu rzeczy o tresurze zwierząt oraz  jak wygląda praca aktora na planie serialu.

Wiele zabawy i radości dały piątkowe bale maskowe prowadzone przez klaunów i klaunetki, w których udział brały nie tylko dzieci, ale i ich opiekunowie.

Zima nie musi być nudna, szczególnie, kiedy możemy spędzić ją aktywnie. Dzieciom i młodzieży, którzy lubią sport i aktywność Ośrodek Sportu i Rekreacji w Serocku także zaproponował wiele możliwości spędzenia wolnego czasu podczas zimowych ferii.

Otwarte zajęcia sportowo – rekreacyjne w szkołach na terenie gminy (w których udział wzięło ponad 280 osób), dart, tenis stołowy, piłkarzyki, czy możliwość skorzystania z kawiarenki – dzieciaki dobrze wiedzą, że znajdą tu coś dla siebie. Ale ponieważ w Serocku młodych amatorów sportów jest wielu, to chciano młodym pasjonatom zaproponować coś, co rozwinie ich wiedzę na temat sportu i pozwoli poznać szerszą arenę sportową.
1 lutego zorganizowano wyjazd na mecz piłki siatkowej Plus Ligi Mężczyzn. Młodzi kibice energicznie dopingowali swoich faworytów i obserwowali szczegóły gry siatkarzy. 8 lutego natomiast zabrano młodych sportowców na Stadion Narodowy, gdzie młodzi mogli sprawdzić akustykę stadionu, zwiedzić szatnię, w której do meczów Mistrzostw Europy przygotowywali się Cristiano Ronaldo, czy Robert Lewandowski. Specjalne wycieczki tematyczne opracowywane zostały i prowadzone przez ekspertów znających Stadion Narodowy od podszewki.
W terminie 27 stycznia -3 lutego odbył się wyjazd w ramach wymiany miast partnerskich- grupa wybranych uczniów wyjechała na tygodniowe ferie do zaprzyjaźnionego Dzierżoniowa. Uczestnikom dopisała przede wszystkim piękna zimowa pogoda. Dzieci uczyły się i doskonaliły jazdę na nartach i snowbordzie.

A w Serocku ponadto rozgrywki- turnieje dla dzieci i młodzieży: dart, w którym wygrał Patryk Jakubowski oraz Maja Kochańska, tenis stołowy – w kategorii Szkoła Podstawowa zwyciężyli Aleksandra Tananis oraz Jakub Dytyniak, w kategorii gimnazjum zaś – Magdalena Kilik i Jakub Gajosa, w kategorii open – Arkadiusz Krawczyń. W turnieju piłkarzyków wzięło udział 6 drużyn- wygrała para Marek i Maja.
5 drużyn chłopców ze Szkół Podstawowych i Gimnazjów rywalizowało w turnieju trójek piłkarskich. Uczestnicy nadali swoim drużynom wymyślne nazwy, z których część nawiązywała do najlepszych klubów na świecie. Poziom sportowy również nie zawiódł, choć prócz ducha walki liczyło się zadowolenie sportowców.  Turniej z kompletem zwycięstw na koncie wygrała drużyna Ganja Mafia w składzie: Patryk Tyka, Rafał Choszcz, Jakub Sawicki. Uczestnicy poszczególnych turniejów otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale, nagrody rzeczowe oraz słodkości.

5 lutego w szkole podstawowej miały odbyć się zawody wioślarskie, jednak z powodu braku chętnych nie udało się ich zrealizować.

Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował również miejsca do samodzielnej zabawy na świeżym powietrzu. Przy budynku nadal działała saneczkowa górka, a przy szkole podstawowej lodowisko.

/UG Serock/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Tak minęły ferie w gminie Serock"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *