Sztuka wielkiego formatu

Wymiana wystaw Przeglądu Twórczości Osób Niepełnosprawnych z powiatu pułtuskiego i legionowskiego to kolejna już część obchodów II Dni Osób Niepełnosprawnych 2013.

fot. Starostwo Powiatowe w Legionowie

W środę (10 kwietnia br.) do legionowskiego ratusza zawitali przedstawiciele władz Powiatu Pułtuskiego, środowisk niepełnosprawnych i samych niepełnosprawnych twórców, gdzie mogliśmy podziwiać dzieła artystów zza miedzy. Tylko tytuł wystawy świadczył o tym, że wykonały je osoby niepełnosprawne, bowiem zaprezentowane prace  były na najwyższym poziomie. Złożoność technik, mnogość barw i fantazja twórców niemal wzbudziły zachwyt zebranych gości. Były to prace uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku, uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy oraz mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Obrytem i Domu Pomocy Społecznej w Ołdakach. Uroczystość umilił występ zespołu „Echo”.
W czwartek natomiast niepełnosprawni twórcy z powiatu legionowskiego mieli okazję gościć i prezentować swe prace w Miejskim Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku. Tak jak poprzedniego dnia, wystawę wspólnie otworzyli przedstawiciele władz powiatu legionowskiego i pułtuskiego, Janusz Kubicki – Członek Zarządu Powiatu Legionowskiego oraz  Wiesław Cienkowski – Członek Zarządu Powiatu Pułtuskiego. Podczas imprezy mieliśmy okazję wziąć udział w procesie, gdzie oskarżoną była surowo osądzona „Zima” i posłuchać kilka utworów w wykonaniu niepełnosprawnej młodzieży. Również tu wystawa została przyjęta bardzo dobrze. Obie wystawy można podziwiać do 18 kwietnia.

Organizatorzy za każdym razem podkreślają, że sztuka nie zna podziału na osoby sprawne i niepełnosprawne. Różnica jest taka, że dla niepełnosprawnych ma ona większe znaczenie, ponieważ pozwala wyrazić im samych siebie, a czasem bywa jedyną formą kontaktu ze światem.

Kalendarz pozostałych imprez w ramach  Dni Osób Niepełnosprawnych:
23.05.2013 – wystawa prac uczniów Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie „Tak widzę świat”
18.05.2013 – Integracyjny Plener Malarski „Chodź pomaluj mój świat”
24.05.2013 – Legionowska Paraolimpiada Dzieci i Młodzieży

/Starostwo Powiatowe w Legionowie/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Sztuka wielkiego formatu"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *