Szkolenia dla nauczycieli

W ramach kontynuacji szkoleń dla nauczycieli z zakresu ekologii i ekologicznego stylu życia w dniu 28 października 2010 roku w siedzibie Starostwa Powiatowego w Legionowie odbyły się warsztaty „Szkoły dla ekorozwoju”

Szkolenia przeznaczone były dla nauczycieli przedszkoli oraz szkół z terenu całego Powiatu Legionowskiego. Podczas warsztatów zaprezentowano projekt na rok 2010 – 11 pt. „Z energią ze Szkół dla Ekorozwoju do Klubu Zielonych Flag”.
Nauczyciele dowiedzieli się jak ubiegać się o dofinansowanie działań proekologicznych, jak przystąpić do programu certyfikacyjnego i jakie korzyści wiążą się z posiadaniem takiego certyfikatu. Prezentację uzupełniono relacją z doświadczeń przedszkoli z Legionowa, które otrzymały certyfikat Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej i Zielonej Flagi. Słuchacze zapoznali się również z kalkulatorem eko-szkoły, pozwalającym na obliczenie emisji CO2 oraz monitorowanie oddziaływań na środowisko. Ponadto przedstawiciele Fundacji GAP informowali w jaki sposób szkoła może bardziej efektywnie i oszczędnie gospodarować energią

REKLAMA

Na zakończenie warsztatów uczestnicy otrzymali pomoce dydaktyczne dotyczące odnawialnych źródeł energii, pozwalające na przeprowadzenie doświadczeń z uczniami. Wśród gadżetów znalazła się latarka zasilana korbką, wiatraczek zasilany energią słoneczną oraz wiele innych.
Warsztaty „Szkoły dla ekorozwoju” było to drugie spotkanie poświęcone tematyce ekologii i ekologicznego stylu życia z cyklu szkoleń organizowanych przez Starostwo Powiatowe
w Legionowie dla nauczycieli z przedszkoli i szkół z terenu Powiatu Legionowskiego.

(źródło: Starostwo Powiatowe w Legionowie, foto: cokupic.pl)

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Szkolenia dla nauczycieli"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *