Szkoła w Łajskach będzie większa

Rozbudowa Zespołu Szkół w Łajskach na potrzeby dzieci i młodzieży z terenu Łajsk i Michałowa-Reginowa to inwestycja oczekiwana z niecierpliwością nie tylko przez młodszą część społeczeństwa, ale także dorosłych.  W Gminie Wieliszew został właśnie ogłoszony przetarg na wyłonienie wykonawcy dokumentacji projektowej.

fot. Wikipedia.org

Gmina planuje rozbudowę budynku szkoły w Łajskach, do której uczęszczają dzieci przede wszystkim z dwóch wsi – Łajsk i Michałowa-Reginowa. Obecnie w Szkole uczy się 294 uczniów. Wśród nich 132 dzieci mieszka w Łajskach, 107 uczniów to mieszkańcy Michałowa-Reginowa, 24 dzieci pochodzi z innych miejscowości Gminy Wieliszew, natomiast 31 uczniów dojeżdża spoza Gminy.

Oprócz rozbudowy budynku Gmina przewiduje również zagospodarowanie terenu wokół placówki. W ubiegłym roku wykonano już koncepcję architektoniczną i na jej podstawie opracowywana jest obecnie dokumentacja projektowa. Zakończenie prac nad projektem planowane jest na wrzesień 2013. Prace budowlane rozpoczną się w 2014 roku.

Zgodnie z istniejącą koncepcją Gmina przewiduje dobudowę nowej, jednopiętrowej części przeznaczonej na potrzeby szkoły, połączonej łącznikiem z istniejącym budynkiem oraz przybudowaną częścią parterową przedszkola. Na parterze, w części przeznaczonej na szkołę znajdą się cztery sale lekcyjne, łazienki, szatnia, kuchnia i stołówka. Na piętrze zaś powstanie siedem sal lekcyjnych oraz łazienki. Dodatkowo szkoła będzie wyposażona w windę. W części przedszkolnej wygospodarowane zostanie miejsce na cztery sale z łazienkami i zapleczem, szatnię, pokoje dyrektora i wychowawców, a także gabinet lekarski. W przedszkolu znajdzie się też kuchnia wraz ze stołówką dla najmłodszych. W budynku Zespołu Szkół w Łajskach wygospodarowano także miejsce na salę gimnastyczną. Dodatkowo Gmina przewiduje budowę dwóch boisk ze sztuczną nawierzchnią  – wielofunkcyjnego i do piłki nożnej.

/UG Wieliszew/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Szkoła w Łajskach będzie większa"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *