„Sprzątanie świata” w Gminie Jabłonna

Blisko 300 uczniów wraz z nauczycielami ze szkół podstawowych i gimnazjum z terenu gminy Jabłonna wzięło udział w piątek 8 października w akcji „Sprzątanie świata”.

To już kolejny raz kiedy Urząd Gminy wraz ze szkołami organizuje taką akcję. W jej ramach uczniowie sprzątali zaśmiecone miejsca na terenie gminy i lasy, w których niestety cały czas można znaleźć dzikie wysypiska śmieci. Urząd Gminy w ramach akcji zapewnił worki, rękawice i odbiór odpadów. W tym roku uczniowie zebrali trzy kontenery śmieci, w których znalazły się między innymi stare opony, wyposażenie łazienek a nawet drewniane łóżko.

Wszyscy uczestnicy akcji w podziękowaniu za udział otrzymali turystyczne saszetki, napoje i batony.

Przy tej okazji przypominamy, że akcja „Sprzątanie świata” w gminie została przedłużona i będzie trwała także w październiku. Aby wziąć w niej udział wystarczy zorganizować grupę, a następnie przyjść z listą uczestników (jednak nie później niż tydzień przed planowanym sprzątaniem) do Urzędu Gminy Jabłonna.

Szczegółowe informacje można uzyskać w Referacie Ochrony Środowiska w następujących godzinach: pn. 8.00 – 17.30, wt.-czw. 8.00-15.30, pt. 8.00-13.30, pokój nr 6, I piętro, tel. 022 767 73 29

Urząd Gminy zapewnia rękawice i worki dla każdego uczestnika oraz odbiór odpadów. Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji!

(źródło: Starostwo Powiatowe w Legionowie, foto: infotuba.pl)

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "„Sprzątanie świata” w Gminie Jabłonna"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *