Skandal w legionowskim CSP

Siedmiu policjantów zostało wyrzuconych z kursu w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Funkcjonariusze przyszli na zajęcia pod wpływem alkoholu – dowiedział się serwis policyjni.pl
Policjanci przebywali w CSP na kursie specjalistycznym dla funkcjonariuszy ruchu drogowego. Do końca szkolenia zostały im trzy dni. Pechowego ranka mieli kierować ruchem podczas zajęć „na mieście”. Gdy stawili się na ćwiczenia jeden z wykładowców wyczuł od nich alkohol. Zaprowadził kursantów do zamkniętego pomieszczenia i kazał każdemu z osobna dmuchać w balonik. – Po niektórych z nich na pierwszy rzut oka było widać, że są pijani – mówi nam nieoficjalnie jeden z oficerów pracujących w CSP.

Okazało się, że z całego plutonu, aż w siedmiu przypadkach alkomat wykazał stan po spożyciu alkoholu. Policjanci tłumaczyli się, że pili Amol, ponieważ dzień wcześniej zatruli się jedzeniem. Z naszych informacji wynika jednak, że dzień wcześniej w części mieszkalnej ośrodka odbyła się zakrapiana impreza. – Sprawa jest poważna, bo przed zajęciami pięciu z nietrzeźwych funkcjonariuszy pobrało broń. Pozostali mieli na tyle dużo rozumu, że poszli na zajęcia bez broni. – dodaje nasz rozmówca. Funkcjonariusze zostali wyrzuceniu z kursu. Kierownictwo CSP nie chciało rozmawiać z dziennikarzami na ten temat. Aktualnie trwa postępowanie wyjaśniające w ich macierzystych jednostkach.

REKLAMA

(źródło: Policyjni.pl/wiadomosci.gazeta.pl, foto: CSP)

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Skandal w legionowskim CSP"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *