SGO czyli … jak to robi Legionowo

Legionowski system gospodarki odpadami, jeden z nielicznych w kraju, ma szansę stać się wzorem dla innych gmin. Miasto zaprezentowało mediom ogólnopolskim zalety i zasady systemu oraz najnowszy projekt – akcję użyczania kompostowników „Po prostu kompostuj”. W konferencji wziął udział Minister Środowiska Andrzej Kraszewski.

Celem akcji „Po prostu kompostuj”, jest użyczanie bezpłatnych kompostowników, przeznaczonych do użytku na prywatnych działkach mieszkańców. Miasto planuje zakup 500 kompostowników, są już chętni na większość z nich. Dystrybucją kompostowników zajmuje się Komunalny Zakład Budżetowy, wszelkie informacje dostępne są na stronie internetowej www.sgolegionowo.pl

Minister chwalił Legionowo za skuteczność i wzorcowość wprowadzonego przed rokiem programu. „Gratuluję miastu wzorcowego systemu gospodarki odpadami. Mam nadzieję, że już w styczniu przyszłego roku pozostałe miasta i gminy w Polsce pójdą w ślady Legionowa” – powiedział minister.
„Wprowadzenie systemu zminimalizowało problem wyrzucania śmieci do lasu i ich palenia, ponieważ gwarantuje on odbiór każdej ilości nieczystości za tę samą cenę” – podkreślał prezydent Roman Smogorzewski.

Przypomnimy, że Legionowo przejęło od mieszkańców obowiązki związane z pozbywaniem się odpadów z ich gospodarstw domowych. Legionowski system obejmuje wszystkich mieszkańców i dotyczy odbierania wszystkich zmieszanych odpadów komunalnych powstających w gospodarstwach domowych, oraz odpadów nadających się do recyklingu. W ramach zryczałtowanej opłaty gmina zdjęła z mieszkańców obowiązek zawierania indywidualnych umów z przedsiębiorcami zajmującymi się wywozem odpadów.

(źródło i foto : www.legionowo.pl)

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "SGO czyli … jak to robi Legionowo"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *