Serock: Supermenka z Jowitą Budnik już w niedzielę w sali widowiskowej przy Pułtuskiej

W najbliższą niedzielę (2.10) w sali widowiskowej Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku będziemy mogli podziwiać wyjątkowy spektakl teatralny zatytułowany „Supermenka” z Jowitą Budnik w roli głównej. To opowieść o perypetiach młodej, współcześnie żyjącej Polki, która boryka się z wieloma problemami życiowymi. Bilety na przedstawienie, w cenie od 20 złotych są już do nabycia w serockim Centrum Kultury.

„Supermenka”, to opowieść o kilku latach życia współczesnej Polki. Kobiety wykształconej, inteligentnej, błyskotliwej i pracowitej. Matki, żony, córki, pracownika, pracodawcy, kobiety szczęśliwej i nieszczęśliwej, zakochanej i samotnej, spełnionej i zdesperowanej. – 90 minut na pokazanie takiego bogactwa doświadczeń, to bardzo mało. Chyba, że na scenie widzimy znakomitą aktorkę Jowitę Budnik, znaną z „Placu Zbawiciela”, „Nikifora”, „Jezioraka”, „Papuszy”, „Na dobre i na złe” oraz „M jak miłość”, nagradzaną za główne role Złotymi Lwami i Orłem – Polską Nagrodą Filmową – czytamy w komunikacie Centrum Kultury w Serocku.

W „Supermence” jak w życiu, dramat miesza się z komedią, ironia z życzliwością, filozofia z banałem, a śmiech następuje po łzach i wściekłości. „Supermenka”, to opowieść inteligentna więc podobnie jak w życiu inteligentnego człowieka, nie ma w niej czasu na nudę. W opowiadanej przez Jowitę Budnik historii pojawia się galeria groteskowych, choć z życia wziętych postaci. Desperackie próby bohaterki, aby poradzić sobie na niebezpiecznych zakrętach życia, wzbudzają z jednej strony wielki podziw, a z drugiej wywołują salwy śmiechu.

Możemy obserwować Jowitę Budnik w przejmujących monologach, finezyjnych, zabawnych dialogach, próbie tańca erotycznego, w czasie przetykania kolanka pod zlewem i w niezwykle bogatym repertuarze wokalnym. Tytułowa Supermenka, bierze na swoje barki ciężary, którym nie sposób podołać. Potrafi jednak krytycznie podejść do swoich relacji z dziećmi, matką, ukochaną pracą oraz mężczyznami. Uczy się na swoich własnych, często bolesnych, błędach. I znajduje rozwiązanie!

Spektakl „Supermenka” będzie można obejrzeć w sali widowiskowej Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku, przy ul. Pułtuskiej 35, w najbliższą niedzielę (2.10), o godz. 18:00. Bilety, w cenie od 20 do 25 złotych są już w sprzedaży.

34227

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Serock: Supermenka z Jowitą Budnik już w niedzielę w sali widowiskowej przy Pułtuskiej"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *