Serock: Sprzedawali podrobiony klej. Grozi im nawet 2 lata więzienia

Samochód załadowany podrobionym klejem. Fot. KPP Legionowo

Pod koniec grudnia 2016 roku dwaj przedsiębiorcy z Serocka 30-letni Marcin K. oraz 55-letni Sławomir K. usłyszeli od policjantów zarzuty naruszenia prawa do własności przemysłowej. Mężczyźni prowadząc firmę sprowadzali do Polski podrobiony szybkoschnący klej i wprowadzali go do obrotu na terenie naszego kraju. Producent oryginalnego produktu wyliczył swoje straty na kwotę pół miliona złotych. Obu biznesmenom grozi teraz nawet dwa lata więzienia.

– Sprawa sprowadzania do Polski i późniejszej sprzedaży na terenie naszego kraju podrobionego kleju sięga października 2016 roku, kiedy to policjanci wraz z funkcjonariuszami Urzędu Celnego zabezpieczyli w jednej z serockich firm ponad 100 tys. sztuk tego produktu – informuje podkom. Emilia Kuligowska, rzecznik prasowa KPP Legionowo. – W związku z podejrzeniem wprowadzenia do obrotu kleju z podrobionymi znakami towarowymi, opatentowanymi i zarejestrowanymi w Urzędzie Patentowym, śledczy z serockiego komisariatu wszczęli postępowanie przygotowawcze. Wnikliwie przeprowadzone czynności policjantów pozwoliły na zgromadzenie pokaźnego materiału dowodowego. Dwaj przedsiębiorcy, 30-letni Marcin K. oraz 55-letni Sławomir K. podejrzani są o dokonanie wspólnie i w porozumieniu wprowadzenia do obrotu podrobionego produktu poprzez jego import z Chin i późniejszą sprzedaż na terenie Polski. Producent oryginalnego kleju oszacował straty na kwotę 500 tysięcy złotych – dodaje podkom. Kuligowska z legionowskiej komendy.

Pod koniec grudnia ubiegłego roku obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty naruszenia prawa do własności przemysłowej. Podejrzanym grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo jej pozbawienia do lat 2.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Serock: Sprzedawali podrobiony klej. Grozi im nawet 2 lata więzienia"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *