Serock: Prace remontowe na Rynku. Utrudnienia dla mieszkańców

Ratusz Urzędu Miasta i Gminy Serock, Fot. arch. Legio24.pl

W Serocku trwa wielkie inwestowanie w infrastrukturę związane z przyszłorocznymi obchodami 600-lecia nadania praw miejskich. Na początku listopada ekipa budowlana rozpoczęła remont najważniejszego dla mieszkańców miejsca – Miejskiego Rynku. Wyłoniona w przetargu firma wymieni jego nawierzchnię, znajdującą się pod nią kanalizację deszczową oraz oświetlenie doziemne, zlokalizowane przy nasadzeniach i budynku ratusza. Nie obędzie się jednak bez utrudnień komunikacyjnych.

– W dniu 29 września została podpisana umowa z wykonawcą, firmą ZIEL-BUD z Warszawy, która wykona dalsze prace remontowe na serockim Rynku. Będą one polegały na przebudowie kanalizacji deszczowej, wymianie istniejącego oświetlenia doziemnego zlokalizowanego przy nasadzeniach oraz wokół budynku ratusza oraz przede wszystkim na wymianie nawierzchni parkingów oraz ciągów pieszych na terenie Rynku. Istniejąca kostka betonowa oraz kwietniki z klinkieru zostaną wykonane w nowej technologii, przy zastosowaniu takich samych materiałów jak miało to miejsce podczas I etapu remontu, który był realizowany w poprzednim roku – czytamy w komunikacie serockiego ratusza.

Utrudnienia dla mieszkańców

Począwszy od dnia 2 listopada należy się liczyć z dużymi utrudnieniami komunikacyjnymi w obrębie prowadzonych na Rynku prac. Ze względu na duży zakres inwestycji oraz krótki termin na realizację, wykonawca w pierwszej kolejności dokona wyłączenia z użytkowania środkowej alejki oraz parkingu wraz z chodnikiem po jednej stronie Rynku celem wykonania niezbędnych rozbiórek oraz prac budowlanych. – Prosimy zatem w szczególności wszystkich korzystających z targowiska o cierpliwość, wyrozumiałość oraz parkowanie swych pojazdów, w miarę możliwości, poza okolicami Rynku – apelują seroccy urzędnicy.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Serock: Prace remontowe na Rynku. Utrudnienia dla mieszkańców"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *