Serock: Pięć zastępów strażaków gasiło pożar domu

W niedzielę (22.03) około godz. 5:30 strażacy zostali powiadomieni o dużym pożarze domu jednorodzinnego w Serocku, przy ul. Polnej. Istniało podejrzenie, że w środku może znajdować się człowiek. Na miejsce natychmiast wysłano wozy gaśnicze.

W chwili przyjazdu, strażacy zastali cały budynek w ogniu. Płomienie wydobywały się z każdego okna. Natychmiast przystąpiono do gaszenia. Na początku stłumiono ogień za pomocą dwóch prądów wody, podanych z zewnątrz budynku. Następnie ekipy strażaków weszły do środka w poszukiwaniu osoby, która miała znajdować się w jednym z pomieszczeń. Na szczęście nikogo nie znaleziono. Można było więc rozpocząć dogaszanie obmurowanego cegłą, drewnianego budynku.

Po zakończeniu gaszenia strażacy rozebrali część ścian i stropów, aby zlokalizować ewentualne zarzewie ognia. Na zewnątrz wyniesiono też spalone meble.

Akcja trwała 3 godziny

W trwającej 3 godziny akcji gaśniczej brało udział 5 wozów gaśniczych : 2 z JRG Legionowo, 2 z OSP Serock oraz 1 z Wojskowej Straży Pożarnej. Na miejscu znajdował się także zastępca Komendanta Powiatowego Straży Pożarnej, który koordynował działania ratownicze.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Serock: Pięć zastępów strażaków gasiło pożar domu"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *