Serock: Mieszkańcy boją się włamań do domów. Policja uspokaja – jest ich coraz mniej

Fot. arch Legio24.pl

Kilka dni temu – dokładnie 9 maja – pod jednym z artykułów opublikowanych w Portalu Legio24.pl pojawiły się dwa komentarze, które wyraźnie zaniepokoiły naszą redakcję. Osoba podpisująca się pseudonimem „Zgrywus”, wskazywała, że na terenie miejscowości Borowa Góra (gmina Serock) znacznie wzrosła liczna kradzieży z włamaniem do domów jednorodzinnych. Postanowiliśmy sprawę wyjaśnić.

– „ Na ulicy Długiej w Borowej Górze w przeciągu 3 ostatnich miesięcy, może czterech były 4 włamania, do domów zamieszkałych całorocznie. Dzisiaj od godziny 3:00 w nocy wyje komuś alarm. Ogólnie mówi się w okolicy że okradziono łącznie ponad 20 domów z czego nie złapano ani 1 złodzieja. Policja jest tak żałosna w tym rejonie ze to jest jakiś absurd, jeżeli nie złapią kogoś na gorącym uczynku to można zapomnieć ze ktokolwiek poniesie konsekwencje. Patrolują teren jedynie w dzień, nocą jeden kursik i drzemka. A złodzieje ewidentnie muszą obserwować ofiary bo do włamań dochodzi nocą pod nieobecność domowników” – pisał w pierwszym komentarzu Czytelnik podpisujący się pseudonimem „Zgrywus” (zachowano oryginalną pisownię autora komentarza). W kolejnym komentarzu, opublikowanym kilka minut później „Zgrywus” dopisał – „ Sprawy po dwóch miesiącach zostają umorzone, nie wiem po co trzymają dzielnicowych którzy nie mają pojęcia kto mieszka w ich rejonie, lepiej zająć się małolatami palącymi skręty, łatwiej złapać, a wykrywalność się zgadza, nie biorą pod uwagę również Ukraińców masowo zasiedlających te tereny”. Po otrzymaniu takich komentarzy postanowiliśmy natychmiast zająć się sprawą. Odpowiednie pytania skierowaliśmy do rzecznika prasowego KPP Legionowo, st. asp. Emilii Kuligowskiej. Na odpowiedź czekaliśmy około tygodnia.

Policja: „Włamań jest mniej niż wskazał czytelnik”

– W okresie od 01.01.2016 do 30.04.2016 roku na terenie gminy Serock odnotowano 11 przepadków kradzieży z włamaniem do domów całorocznie zamieszkałych (Serock – 2, Marynino – 3, Jachranka – 2, Borowa Góra -1, Zabłocie – 1, Szadki -1, Ludwinowo Zegrzyńskie -1). W powyższych sprawach prowadzone były postępowania, w efekcie których nie ustalono sprawców jednak prowadzone czynności przez Wydział Kryminalny i Terroru Komendy Stołecznej Policji wspólnie z policjantami Wydziału Kryminalnego tut. komendy doprowadziły do ustalenia prawdopodobnych sprawców. Ze względu na poważny charakter przestępstw zatrzymania podejrzanych dokonał Wydział Terroru Kryminalnego i Zabójstw KSP. Sprawy części włamań przekazano do Prokuratury Okręgowej w Warszawie – pisze w odpowiedzi na nasze pytania rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Legionowie, st. asp. Emilia Kuligowska.

Rzecznik policji odniosła się także do zarzutów naszego czytelnika odnośnie patrolowania ulic w porze nocnej. – Na terenie gminy dyslokowany jest na każdą noc jeden dwuosobowy patrol z zadaniami patrolowania całej gminy. Można powiedzieć, że autor komentarza złośliwie oczernia policjantów. Dowodem tego jest fakt, że mija się z prawdą twierdząc, że policjanci w nocy śpią, a sprawcy włamują się do domów. Wszystkie włamania do domów miały miejsce w godzinach porannych gdy domowników nie było w domu – mówi naszej redakcji st. asp. Kuligowska.

Legionowska policja na zakończenie swojej odpowiedzi skierowanej do naszej redakcji informuje, że włamań dokonanych na terenie gminy Serock jest mniej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego (1 stycznia – 30 kwietnia). W 2016 roku włamań wszystkich typów (do domów, samochodów i innych) odnotowano 20, a w 2015 – 27 ( w okresie od stycznia do końca kwietnia).

/red/

2 razy komentowano artykuł "Serock: Mieszkańcy boją się włamań do domów. Policja uspokaja – jest ich coraz mniej"

  1. Mnie okradli około 9 rano. Mam wielki żal do władz (policja, gmina), że jak zaistniały jakiekolwiek zdarzenia,że nie informowano sołtysów a oni z kolei mieszkańców. Wiadomo- przed złodziejem się nie obronisz- ale można być bardziej wyczulonym, ostrożnym. Szkoda wszystkiego, ale takiej traumy, że obcy człowiek bezkarnie plądruje, przewraca Twoje rzeczy nie życzę nikomu. Moje postępowanie umorzono w maju.

  2. Zerwikaptur | 22/05/2016, godz. 17:36 |

    Wiecie ja nie wiem o co chodzi… ale 11 włamań w 4 miesiące to mało nie jest! Nikt także nie został za te włamania pociągnięty do odpowiedzialności! Pokrzywdzeni mają straty! Pozostali właściciele słusznie się boją! Policja się tłumaczy że w nocy nie było włamań tylko nad ranem…hahahaaa no tak może o 3 rano? …hahahaa Dla mnie takie tłumaczenie to jak tonący brzytwy się chwyta! …Panie okradli mnie o 15:00, policja kłamiesz to była 14:59…hahahahaaa

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *