Serock: Fryderyk Chopin – poeta fortepianu

„FRYDERYK CHOPIN-POETA FORTEPIANU” GMINNY KONKURS WIEDZY O ŻYCIU I TWÓRCZOŚCI KOMPOZYTORA.
W  2010 roku na całym świecie organizowane są koncerty i imprezy poświęcone  Fryderykowi Chopinowi w 200 rocznicę jego urodzin. Nie mogło zabraknąć tego typu uroczystości w Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Serocku, w której od ponad 40 już lat kształtuje się wrażliwość muzyczną kolejnych pokoleń. To właśnie w tej szkole muzyka rozbrzmiewa na co dzień, dlatego placówka postanowiła aktywnie włączyć się w obchody Roku Chopinowskiego poprzez zorganizowanie gminnego konkursu dotyczącego życia i twórczości wielkiego kompozytora.
Konkurs odbył się 23 kwietnia br. Sprawdzał nie tylko wiedzę o życiu wybitnego pianisty, ale także umiejętność rozpoznawania skomponowanych przez niego melodii.
Szczególnie trudny etap stanowiło słuchanie i odgadywanie tytułów utworów, jednak wszyscy uczestnicy konkursu doskonale poradzili sobie z tym zadaniem, zdobywając dla swoich szkół kolejne miejsca: S.P w Serocku – I miejsce, S.P w Jadwisinie – II miejsce, S.P w Woli Kiełpińskiej – III miejsce, S.P w Zegrzu – IV miejsce.
Wyjątkową oprawę konkursu stanowił występ chóru szkolnego, zespołu instrumentalnego oraz indywidualnych wykonawców, którzy grali muzykę Chopina. Usłyszeliśmy między innymi: „Poloneza B-dur”, „Preludium A-dur”, „Życzenie”, „Mazurka F-dur” i wiele innych utworów. Koncert przeplatały wspomnienia z życia artysty i wiersze opiewające jego twórczość.
Dzięki temu wyjątkowemu spotkaniu zorganizowanemu dzięki współpracy p. Moniki Melnickiej- Bachańskiej, p. Ewy Żmijewskiej i p. Mariana Różyckiego zrealizowane zostało duże przedsięwzięcie edukacyjne: przybliżenie postaci Fryderyka Chopina i upowszechnienie jego twórczości wśród uczniów.

(źródło: UG Serock, foto: UG Serock)

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Serock: Fryderyk Chopin – poeta fortepianu"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *