Są nam coraz bardziej potrzebni

Strażacy obchodzili swoje święto 4 maja na św. Floriana lecz główne uroczystości odbyły się w sobotę 15 maja w Skrzeszewie.

Cała impreza rozpoczęła się defiladą ubranych w galowe mundury strażaków, na czele których szły mażoretki, orkiestra Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP z Pułtuska i 6 pocztów sztandarowych. Orkiestra zaprezentowała swój układ taneczno-muzyczny i poranną musztrę. Kolumna wmaszerowała na plac gdzie o  godzinie 16 rozpoczęła się msza św. odprawiana przez ks. Krzysztofa Krupę, Dyrektora Ośrodka Duszpasterskiego w Skrzeszewie. Kapłan nawiązał w homilii do strażackiej służby wykraczającej poza ramy określone w regulaminach i ustawach.

Po mszy głos zabrali główni goście : Wójt Gminy Wieliszew Waldemar Kownacki, Przewodniczący Rady Gminy Wieliszew Andrzej Snopek i Poseł na Sejm RP Zenon Durka, którzy przemawiając podkreślali ważną rolę, jaką pełni straż pożarna ochotnicza jak i zawodowa we wspólnocie lokalnej. Strażacy z narażeniem życia niosą pomoc, ryzykując przy tym swoje zdrowie jak i życie. Służą nie tylko przy gaszeniu pożarów ale również przy poważnych wypadkach samochodowych lub klęskach żywiołowych.

Miłym akcentem części oficjalnej było zaproszenie na scenę Raimondsa Cudarsa, który przyjechał wraz z Ansisem Grantinsem odpowiedzialnym w łotewskiej Gminie Salaspils za promocję i realizowane w niej projekty partnerskie do Gminy Wieliszew, aby poznać ją bliżej. Dzięki współpracy Wieliszewskie przedszkole uczestniczy w projekcie europejskim. Goście z Łotwy wcześniej zwiedzili: Skrzeszew,Gminę Wieliszew, Modlin i Warszawę. Ta wizyta byłą wstepem do podpisania umowy partnerskiej.


Odznaczeni strażacy:
Złoty Znak Związku: druh Jan Boryszewski

Srebrny Medal za Zasługi dla Pożarnictwa:
dh Krzysztof Kowalik
dh Hubert Banaszek

Brązowy Medal za Zasługi dla Pożarnictwa:
dh Bartosz Kowalik
dh Daniel Zieliński
dh Robert Hetmanowski
dh Andrzej Kępczyński

Odznaka Strażak Wzorowy:
dh Anna Mróz
dh Gracjan Stalewski
dh Bartłomiej Gołaszewski
dh Przymysław Pruszczyński
dh Hubert Pruszczyński
dh Kamil Stachnik
dh Adrian Sosiński

Na uroczystościach mogliśmy podziwiać takie atrakcje jak:

Występ duetu An Dreo i Karina, spektakl „Tak jest Panie Komendancie” z gościnnym wystąpieniem gwiazd ze sławnego programu „Spotkanie z Balladą”, zespół Babilon wykonujący utwory Boney M. Towarzyszył im fakir tańczący z ogniami. Na koniec imprezy mogliśmy oglądać pokaz fajerwerków.

(źródło: www.wieliszew.pl, foto: www.wieliszew.pl)

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Są nam coraz bardziej potrzebni"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *