Rowerowa rewolucja rozpoczęta

Rozpoczęła się budowa sieci ścieżek rowerowych w ramach projektu Regionalnego Centrum Sportu i Rekreacji. Prace potrwają 3 miesiące, w tym czasie na terenie miasta powstanie blisko 6 km ścieżek.

Nowe centrum sportowe przy hali widowiskowo – sportowej Arena Legionowo zostanie połączone z najważniejszymi punktami Legionowa i istniejącymi okolicznymi trasami rowerowymi powiatu za pomocą ścieżek rowerowych. Nowe ścieżki o łącznej długości ok. 5800 m zostaną wybudowane na ulicach: Jagiellońskiej, Parkowej, Sobieskiego, Siemiradzkiego oraz Kazimierza Wielkiego. Pozwoli to na utworzenie spójnego systemu ścieżek, w którym znajdą się także ważne dla rowerzystów i turystów obiekty m.in. parkingi, dworce, punkty serwisowe i informacyjne.

Prace wykonuje Przedsiębiorstwo Produkcji Handlu i Obrotu „POLHILD I”, zakres robót obejmuje położenie kolorowej nawierzchni bitumicznej, nawierzchni wjazdów bramowych oraz chodnika z kostki betonowej. Koszt budowy ścieżek to 2 mln zł.

Regionalne Centrum Sportu i Aktywnej Rekreacji wraz z zintegrowanym systemem ścieżek rowerowych będzie wizytówką Legionowa. Na budowę Centrum udało się pozyskać rekordowe w skali miasta i powiatu dofinansowanie unijne w wysokości 18,6 mln zł. Arena to wielofunkcyjny budynek, w którym znajdą się: pełnowymiarowa hala sportowa z widownią dla blisko 2 tys. osób, w której będą odbywały się masowe imprezy sportowe, targi, wystawy i koncerty oraz siłownia, sala fitness, ścianka wspinaczkowa, punkt odnowy biologicznej i hotel. Arena wraz ze stadionem miejskim znalazła się na liście obiektów treningowych na Euro 2012.

(źródło:www.legionowo.pl, foto:images.photo.bikestats.eu)

1 raz komentowano artykuł "Rowerowa rewolucja rozpoczęta"

  1. Fajnie tylko dlaczego ścieżki rowerowe w centrum miasta, a nie gdzieś na jego obrzeżach.

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *