Romantyczne oświadczyny?

fot. UM Nowy Dwór Maz.

„Oświadczyny” w reżyserii A. Jasińskiego to adaptacja jednoaktówki A. Czechowa pod tym samym tytułem. Spektakl zaprezentowany na nowodworskiej scenie był komediowym pokazem obrazu człowieka zagubionego, zmęczonego życiem oraz marzącego o miłości.

fot. UM Nowy Dwór Maz.

Na początku przedstawienia widzimy młodego, elegancko ubranego mężczyznę o imieniu Łomow (Piotr Świtalski), który jak się później okazuje przybył do domu panny Natali (Anna Mika) z zamiarem oświadczenia się jej. Niestety, małe sprzeczki zamieniają się w wielki spór o małe rzeczy, początkowo o wołowe łączki potem o psa. Temu wszystkiemu towarzyszą palpitacje Łomowa. Przyszli małżonkowie, zaczynają wytykać sobie nawzajem wszystkie niedoskonałości rodów. Osobą, która próbuje pogodzić młodych jest Czubukow – ojciec Natalii, któremu bardzo zależy na wydaniu córki.

Czechow w znakomity sposób ukazuje ludzi w skrajnych sytuacjach, poprzez które prezentuje ludzkie niedoskonałości oraz emocje skrzętnie na co dzień ukrywane. Przedstawienie pozwoliło spojrzeć z przymrużeniem oka na komizm życia z całą jego śmiesznością.

/UM Nowy Dwór Maz./

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Romantyczne oświadczyny?"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *