Rodzice przedszkolakami?

foto: UM Nowy Dwór Maz.

2 października 2012 roku w Publicznym Przedszkolu nr 4 w Zespole Szkół w Nowym Dworze Mazowieckim – Modlinie Twierdzy zostały zorganizowane warsztaty dla rodziców z grupy Słoneczka pt. „Poznajmy się”.

foto: UM Nowy Dwór Maz.

Głównym celem spotkania było nawiązanie dobrych relacji rodziców z wychowawcami oraz rozwijanie empatii wśród uczestników.

Być rodzicem to ogromne wyzwanie, każdy rodzic kocha swoje dziecko, to proste i naturalne, więc cudownie było choć na moment wczuć się w rolę dziecka na oferowanym spotkaniu.
W ciągu dwóch godzin uczestnicy spotkania mieli możliwość zrozumieć sytuację dziecka wchodzącego w rolę przedszkolaka. Poznali sposoby pracy z dzieckiem, to w jaki sposób kształtowane są umiejętności: skupienia, zapamiętywania, koncentracji, kontaktu z drugą osobą, współpracy. Cieszył mnie widok roześmianych, rozbawionych i zaciekawionych rodziców biorących udział we wszystkich przygotowanych dla nich kreatywnych i aktywnych zabawach. Starałam się pokazać rodzicom, że nauka może być zabawą, a zabawa nauką.
Zachęcam rodziców, w miarę ich możliwości czasowych, do aktywnego uczestniczenia w życiu przedszkolnym i zapraszam na kolejne spotkania.

Autor:  Lucyna Bielec

/UM Nowy Dwór Maz./

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Rodzice przedszkolakami?"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *