Remisowy weekend

15:14, 25.02.2013

Ostatni weekend lutego przyniósł legionowskim drużynom remisy: Siódemka oba sparingi z Atomem Trefl Sopot zakończyła wynikiem 2:2, a KPR w meczu z drużyną z Leszna zremisował 28:28.

Siatkarki Siódemki Legionovii Legionowo rozpoczęły cykl meczów kontrolnych przed fazą play-out, w której do czterech zwycięstw zmierzą się z AZS-em Białystok. W weekend w sparingowym meczu z Atomem Trefl Sopot legionowianki uzyskały wynik 2:2. Może być on dla wielu osób zaskoczeniem, ale w spotkaniu z aktualnym Mistrzem Polski nasze dziewczyny zagrały naprawdę dobrze. W meczu było 2:2, a w setach 25:20; 20:25; 25:21 i 23:25. Szkoleniowcy dali pograć wszystkim zawodniczkom, a mecz mógł na pewno podobać się setce kibiców, którzy swoimi kanałami dowiedzieli się o spotkaniu. Rewanżowe spotkanie również zakończyło się wynikiem 2:2 (25:22;18:25;18:25;25:23).
Szczypiorniści Realu Astromal Leszno porządnie zaskoczyli wszystkich kibiców zgromadzonych w sobotę w Arenie Legionowo i po wyrównanych zawodach zremisowali z KPR-em 28:28 (14:16). Starcie lidera pierwszoligowych zmagań z zajmującą dziewiąte miejsce ekipą z Leszna miało przebiegać według dobrze znanego schematu z wcześniejszych spotkań. Podopieczni Jarosława Cieślikowskiego solidną postawą punktować mieli wszelkie błędy rywali, budując przy tym prowadzącą do kolejnego zwycięstwa przewagę. Leszczynianie zaskoczyli jednak ambitną grą, która przyniosła im w pełni zasłużony punkt.

Jedynie piłkarska Legionovia nie zakończyła sobotniego sparingu remisem. Pierwszy zespół uległ drugoligowej Pogoni Siedlce 1:2. Bramkę dla legionowskiego zespołu zdobył w pierwszej połowie Łukasz Barankiewicz, wykorzystując rzut karny.