Ranking Mazowiecka Gmina na 5! Legionowo wypadło dobrze, Wieliszew na końcu

fot. sxc.hu

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie po raz czwarty przeprowadziła badania mające na celu ocenę obsługi potencjalnych inwestorów przez polskie gminy. Na Mazowszu przebadano 119 urzędów gminnych, a lista rankingowa liczy 56 miejsc.  Z naszego regionu najlepiej wypadło Legionowo, najgorzej Wieliszew.

fot. sxc.hu

Głównym kryterium oceny były m.in.: funkcjonalność stron internetowych, łatwość dostępu do informacji oraz czas i jakość odpowiedzi na zapytania przesyłane drogą elektroniczną. Można śmiało powiedzieć, że autorzy rankingu sprawdzili każdy aspekt działalności gminy w zakresie obsługi inwestora począwszy od pierwszego wrażenia, jakim niewątpliwie jest strona internetowa, poprzez zapytania formułowane drogą elektroniczną w językach: polskim i angielskim, aż po ofertę gminy dla inwestorów.

W przypadku trzech powiatów: legionowskiego, nowodworskiego oraz pułtuskiego najlepiej w zestawieniu wypada Legionowo. Zajęło 32 miejsce. Na kolejnych pozycjach są: Czosnów – 38 miejsce, Serock, Nowy Dwór Mazowiecki i Pułtusk – ex aequo 49 miejsce. Najgorzej poradził sobie Wieliszew, który zajął 56 miejsce, zamykające ranking. Wieliszew nie jest jednak na ostatnim miejscu osamotniony. Miejsce dzieli bowiem z kilkoma innymi gminami.

/wł/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Ranking Mazowiecka Gmina na 5! Legionowo wypadło dobrze, Wieliszew na końcu"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *