W przyszłym tygodniu powiat legionowski otrzyma symboliczny klucz do Stolicy Kultury Mazowsza

Legionowo z lotu ptaka. Fot. Sky Ad, www.skyad.pl

W ostatnią sobotę stycznia (28.01) w sali widowiskowej Urzędu Miasta Legionowo odbędzie się wyjątkowa uroczystość przekazania powiatowi legionowskiemu symbolicznego klucza do Stolicy Kultury Mazowsza. Ten zaszczytny tytuł powiat legionowski będzie dzierżył w całym 2017 roku.

Powiat legionowski miano Stolicy Kultury Mazowsza zdobył uczestnicząc w konkursie. Warunkiem przystąpienia do niego było przedłożenie propozycji rocznego programu imprez kulturalnych organizowanych w mieście powiatowym oraz w sąsiadujących gminach. Rywalizacja była zacięta, ale ostatecznie oferta powiatu legionowskiego okazała się najlepsza. Komisja konkursowa doceniła jej bogactwo i różnorodność oraz fakt, że planowane imprezy wychodzą naprzeciw potrzebom mieszkańców, a ich organizacja uwzględnia uwarunkowania historyczne, geograficzne, lokalne tradycje i aktualnie panujące na rynku kulturalnym trendy. Nagrodą w konkursie było, poza tytułem, także 100 tys. zł, które powiat legionowski otrzyma na realizację zaplanowanych w 2017 roku wydarzeń kulturalnych.

Uroczystość inaugurująca to całoroczne wydarzenie odbędzie się w ostatnią sobotę stycznia, o godz. 17:30 w sali widowiskowej Urzędu Miasta Legionowo. W programie, poza przemówieniami polityków i symbolicznym wręczeniem klucza do Stolicy Kultury Mazowsza, przewidziano także występy artystyczne. Występ zespołu Mateusz Smoczyński Quintet, Zespołu Tańca Ludowego Promyki z Wieliszewa oraz przedstawienie w wykonaniu Teatru Amatorskiego „Strefa Podmiejska”.

/red/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "W przyszłym tygodniu powiat legionowski otrzyma symboliczny klucz do Stolicy Kultury Mazowsza"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *