W przyszłym roku Powiat Legionowski będzie Stolicą Kultury Mazowsza

Legionowo z lotu ptaka. Fot. Sky Ad, www.skyad.pl

Powiat Legionowski został laureatem prestiżowego konkursu „Stolica Kultury Mazowsza” na 2017 rok, zorganizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego – informuje Starostwo Powiatowe w Legionowie. Uroczystość inauguracyjna, podczas której zostanie przekazany symboliczny klucz do „stolicy” odbędzie się 28 stycznia w sali widowiskowej legionowskiego ratusza.

Warunkiem udziału w konkursie było przedłożenie propozycji rocznego programu imprez kulturalnych organizowanych w mieście powiatowym oraz w sąsiadujących gminach. Rywalizacja była zacięta, ale ostatecznie oferta Powiatu Legionowskiego okazała się najlepsza. Komisja konkursowa doceniła jej bogactwo i różnorodność oraz fakt, że planowane imprezy wychodzą naprzeciw potrzebom mieszkańców, a ich organizacja uwzględnia uwarunkowania historyczne, geograficzne, lokalne tradycje i aktualnie panujące na rynku kulturalnym trendy. Nagrodą w konkursie jest 100 tys. zł, które Powiat Legionowski otrzyma na realizację zaplanowanych wydarzeń kulturalnych – czytamy w komunikacie Starostwa Powiatowego w Legionowie.

Uroczystość inauguracyjna odbędzie się 28 stycznia 2017 w sali widowiskowej legionowskiego ratusza. W jej trakcie będzie miało miejsce symboliczne przekazanie „Klucza do Stolicy” Powiatowi Legionowskiemu przez Powiat Otwocki, który był Stolicą Kultury Mazowsza w mijającym roku.

/red, Starostwo Powiatowe w Legionowie/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "W przyszłym roku Powiat Legionowski będzie Stolicą Kultury Mazowsza"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *