Przygotowania do Jubileuszu 15-lecia Promyków

Za dwa miesiące odbędzie się najważniejsze wydarzenie w historii Zespołu Tańca Ludowego „PROMYKI” – koncert galowy z okazji 15-lecia jego istnienia. Do jubileuszu zespół przygotowuje się już pełną parą.

fot. UG Wieliszew

W dniach 26-28 stycznia prawie 40 osobowa „młodsza grupa” prowadzona przez Panią Ewę Miś – Krzemińską doskonaliła technikę tańca, tańce górnego śląska, tańce lubelskie a przede wszystkim nowy układ ( którego premiera przewidziana jest na koncert jubileuszowy ) – zabawy i tańce kaszubskie. Dzieciaki przebywały na hali sportowej non stop, wraz ze spaniem i jedzeniem: za apartamenty służyły im szatnie sportowe, za łóżka materace a jadalnią był korytarz.

Wszystkim uczestnikom zgrupowania bardzo te warunki odpowiadały – a ciężka praca przez 3 dni po okiem Pani Ewy, opiece Pana Darka Skrzydlewskiego i Pani Magdy Dumały mieszała się z zabawą: w siarczystym mrozie ( – 15 stopni) młodzi tancerze i tancerki świetnie bawili się na kuligu przemieżającym trasę wzdłuż Jeziora Wieliszewskiego, okolicznych lasów i pól.
Drugi wieczór nie mógł odbyć się oczywiście bez dyskoteki na której królowała znana z polskich dyskotek piosenka ….” Ona tańczy dla mnie …”.
Parę dni później bo w dniach 31.01-2.02 średnia grupa pod czujnym okiem Pana Darka Skrzydlewskiego pracowała bardzo intensywnie nad „nowym” krakowiakiem i polonezem, doskonaliła tańce kurpiowskie i tańce beskidu śląskiego. Opiekę nad grupą oprócz Pana Darka sprawowała również Pani Magdalena Dumała.
Na te 3 dni hala sportowa w Wieliszewie stała się podobnie jak dla młodszych kolegów: domem, jadalnia i sypialnią. Okazało się, że taki sposób spędzania czasu wszystkim bardzo odpowiadał, a wszyscy domagają się już ponownych warsztatów jeszcze przed koncertem jubileuszowym.
„Gimnazjaliści” zasługują na ogromne słowa uznania bo dzienna dawka tańca oscylowała w okolicach 8 godzin co jest nie lada wyczynem nawet dla zawodowych tancerzy. Dało się to odczuć bo wieczory upływały bardzo spokojnie pod znakiem kina.

/UG Wieliszew/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Przygotowania do Jubileuszu 15-lecia Promyków"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *