Przedszkolaki w sieci

fot. Ewa Galej, CSP Legionowo

Bardzo dobrze układa się współpraca Centrum Szkolenia Policji z placówkami oświatowymi miasta i gminy Legionowo w zakresie poprawy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Nauczyciele policyjni systematycznie realizują przedsięwzięcia szkoleniowe o tematyce proponowanej przez dyrektorów szkół oraz przedszkoli. Ostatnie spotkanie odbyło się w Przedszkolu Integracyjnym nr 5 w Legionowie i dotyczyło „Bezpiecznego Internetu”.

fot. Ewa Galej, CSP Legionowo

Podkom. Katarzyna Bakalarczyk-Burakowska (nauczyciel policyjny Zakładu Służby Kryminalnej CSP) wyjaśniła dzieciom co to jest Internet, jak działa i w jaki sposób, korzystając z niego, należy dbać o swoje bezpieczeństwo. Zajęcia były realizowane metodami aktywizującymi, a więc przy ogromnym zaangażowaniu maluchów. Nie było to łatwe zadanie. Dwudziestu sześcioletnich uczestników spotkania było bardzo zainteresowanych tematem i zadawało mnóstwo pytań. Jednak policjantce udało się rozwiać wszystkie wątpliwości przedszkolaków.

Warto przypomnieć, że Internet jest m.in. świetnym narzędziem edukacji, ma też istotny wpływ na kształtowanie osobowości lecz jednocześnie może się stać zagrożeniem społeczno-wychowawczym. W Internecie bowiem znajdują się również treści, z którymi dziecko nie powinno mieć styczności. Dlatego też, jak najwcześniej należy zacząć edukację na temat bezpiecznego poruszania się w cyberprzestrzeni.

/CSP Legionowo/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Przedszkolaki w sieci"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *