Zamknij

Promyki najlepsze w Polsce

16:42, 04.03.2013
Skomentuj

W dniach 1-3 marca 2013r. Zespół Tańca Ludowego "PROMYKI" przebywał w Puławach, gdzie  reprezentował Wieliszew na  XII Ogólnopolskim Konkursie Tańców Polskich "O Pierścień Księżnej Izabeli" organizowanym przez Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika". W tym roku w Puławach wystartowało ponad 210 par (420 zawodników) z całej Polski (Olsztyn, Warszawa, Kraków, Dobczyce, Siemiatycze, Puławy, Poznań, Drohiczyn, pary z Ukrainy i innych).

Wieliszewscy młodzi tancerze dzielnie walczyli na parkietach puławskiego OSiR-u jak zawsze mocno zaznaczając swoją pozycję w czołówce najlepszych par w kraju.

Po ogromnie zaciętej walce w kat II B wysokie 4 miejsce w ścisłym finale zajęli: Witek Jakóbczak i Ala Bożek a miejsce 9 Kuba Wojno i Dagmara Fronczek. Warto ty podkreślić, że w tej kategorii wystartowało  ponad 46 par.

Ogromny sukces odnieśli: Miłosz Rynkowski I Kamila Kuskowska, którzy w swoim pierwszym starcie w kat II A doszli do finału plasując się na IV miejscu.

Wieloletnią tradycją jest to, że podczas puławskiego turnieju ( rozgrywanego jako pierwszy w roku ) Komisja ds. Tańców Polskich podsumowuje rywalizację wszystkich par w roku ubiegłym.

Nie możemy pominąć tu miejsc zajętych przez wieliszewskie pary.

I kolejno:

- W kat I sklasyfikowanych zostało 104 pary, a para z Wieliszewa: Radek Wyszyński i Julka Leszczyńska zajęli bardzo wysokie 4 miejsce, tym samym awansując do Kat II A ( choroba Radka uniemożliwiła im start w Puławach )

-  W kat II B rywalizowało w kraju 146 par rywalizację wygrał Miłosz Rynkowski i Kamila Kuskowska, którzy uplasowali się w 2012 roku na pierwszym miejscu w Polsce awansując do kat II A. ( w Puławach zajęli bardzo wysokie 4 miejsce ). 3 miejsce w tej kategorii wywalczyli: Witek Jakóbczak i Ala Bożek ( 4 miejsce w Puławach ) a 7 miejsce zajęli Kuba Wojno i Dagmara Fronczek.

- W kat II A ( same najlepsze pary z kraju ) zwycięzcami zostali: Kuba Rembelski i Ola Misztal, którzy wygrali z ogromną przewagą nad wszystkimi innymi parami. Warto tu dodać, że para ta od 2 lat nie przegrała w żadnym turnieju - a od 2013 roku startować będzie  w starszej kategorii wiekowej III A ( z powodu kontuzji Oli nie zaprezentowali się oni
w Puławach )

Niełatwe zadanie należało do: Bartka Bisialskiego i Julii Szmyt, którzy debiutując w tej kategorii uplasowali się na bardzo wysokim 9 miejscu.

Najstarsi tancerze: Mateusz Falak i Dominika Bisialska w kat IV A zajęli w Polsce 8 miejsce. Para jednak z powodu kontuzji tancerza nie startowała ponad pół sezonu. Mamy nadzieję, że pojawią się na parkietach Wieliszewa walcząc jak za dawnych starych czasów.

Podczas podsumowania sezonu 2012 mieliśmy jeszcze jedną miła chwilę: instruktorzy: Pani Ewa Mis - Krzemińska i Pan Dariusz Skrzydlewski zostali wyróżnieni tytułem najlepszych instruktorów w kraju, a Promyki mianem najlepszego zespołu w Polsce w 2012r. w kat II A.