Profilaktyka raka piersi

Centrum Medyczne DP MED

Badania profilaktyczne raka piersi mogą uchronić nas przed najgorszym oraz mogą pomóc wykryć chorobę w bardzo wczesnym stadium.

Mimo, że o badaniach profilaktycznych raka piersi mówi się od wielu lat, to i tak przez wiele kobiet są bagatelizowane. Nie wszyscy zdajemy sobie sprawę, że mogą one niejednokrotnie ratować nie tylko życie, ale i pierś.

Na czym polega samobadanie?

Jeżeli na twojej piersi pojawią się jakieś zmiany kształtu i wielkości piersi, zaczerwienienie, wyciek należy to skonsultować z lekarzem ginekologiem. Często bywa, że te zmiany mają łagodne podłoże. Ważne jest, żeby uważnie przyglądać się piersiom, raz w miesiącu między 5 a 9 dniem cyklu zbadać je palcami uciskając punkt przy punkcie. To pozwala wykryć guzki w piersiach.

Badanie u lekarza

Przynajmniej raz w roku powinnaś udać się na wizytę do lekarza ginekologa. Podczas wizyty lekarz zbierze wywiad, wykona palpacyjne badanie piersi, może wykonać również przezpochwowe USG narządów rodnych oraz pobrać materiał do cytologii.

Badanie ultrasonograficzne piersi ( USG ) zaleca się robić co 2 lata począwszy od 25 roku życia. Kobiety, u których w rodzinie wykryto raka piersi, raka prostaty, powinny robić USG piersi co roku od 20 roku życia.

W DP MED wykonujemy badania USG piersi oraz zapisujemy na konsultacje do lekarzy ginekologów, którzy są dostępni od poniedziałku do piątku. Więcej informacji można uzyskać w rejestracji medycznej Centrum Medycznego pod nr telefonu 22 29 29 800.

Centrum Medyczne DP MED
05-110 Jabłonna
Ul. Modlińska 49
22 29 29 800

www.dpmed.pl

/art. sponsorowany/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Profilaktyka raka piersi"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *