Próbowali ukraść rusztowania

Policjanci z Nieporętu zatrzymali dwie osoby podejrzane o usiłowanie kradzieży metalowych rusztowań z prywatnej posesji w Wólce Radzymińskiej. Sprawcy zamierzali wywieźć zrabowane mienie Nissanem Micrą. 19-letniemu Adrianowi F. i 24-letniemu Arkadiuszowi P. za to przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

fot. sxc.hu

Zaledwie jedną dobę potrzebowali kryminalni z Nieporętu, aby ustalić i zatrzymać pierwszego ze sprawców usiłowania kradzieży rusztowań z terenu jednej z posesji w Wólce Radzymińskiej.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek (07.02). Nieznani jeszcze wtedy sprawcy po rozłożeniu siedzeń w pojeździe próbowali załadować do Nissana Micry 6 sztuk metalowych rusztowań o wartości około 300 złotych.

Złodziei spłoszył jednak przypadkowy świadek, mężczyźni porzucili „łupy” i uciekli a sprawa trafiła do policjantów z Nieporętu. Tamtejsi kryminalni bardzo szybko ustalili, kto brał udział w tym przestępstwie.

Pierwsza z podejrzanych osób została zatrzymana już następnego dnia. Drugi ze sprawców w miniony weekend.

Zarówno 19-letni Adrian F. jak i jego 24-letni kompan Arkadiusz P. w świetle przedstawionych dowodów przyznali się do zarzucanych im czynów. Za kradzież grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

/KPP Legionowo/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Próbowali ukraść rusztowania"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *