Powiat Legionowski: Wybory pod znakiem awarii

Fot. freeimages.com

Mieszkańcy powiatu legionowskiego z niepokojem czekają na pierwsze wyniki dotyczące przyszłego składu Rady Powiatu Legionowskiego. Tu konkurencja była zacięta, bowiem z jednego okręgu startowało nawet kilkudziesięciu kandydatów. Niestety na informacje, kto wszedł do Rady przyjdzie nam jeszcze poczekać. Winna temu jest awaria systemu w Państwowej Komisji Wyborczej.

Kiedy poznamy wyniki? Według informacji z powiatowej komisji, nie posiada ona nawet cząstkowych wyników, które można by podać mieszkańcom powiatu. – System nie pozwala na zliczenie takich wyników – mówi przedstawiciel Powiatowej Komisji Wyborczej Paweł Augustyn. – Mamy zapewnienie z delegatury, że dzisiaj to zacznie działać. Media ogólnopolskie podają, iż sprawą awarii PKW ma się zająć Najwyższa Izba Kontroli.

Winny system

Jak jednak oceniają zaangażowane w prace komisji osoby, mało prawdopodobne, by dzisiaj system ruszył. Kiedy wstępne wyniki poznają wyborcy? Odpowiedź nie jest krzepiąca: – Jak tylko system zacznie działać.

Bzdury i głupoty

Czemu więc gminy podały już dane? Otóż w przypadku gmin łatwiej jest zliczyć cząstkowe dane z protokołów komisji wyborczych. W przypadku powiatu, trzeba wprowadzić do bazy ponad 30 000 pozycji. Dotychczasowych wyników komisje nie podają, bowiem jak mówią program nie działa: – Jakieś bzdury i głupoty z tego wychodzą – mówi jeden z pracowników komisji.

Wyniki według starosty

Wyniki wyborów do Rady Powiatu Legionowskiego podaje na Facebooku Starosta Legionowski Jan Grabiec. – Nieoficjalne na podstawie moich wyliczeń, bo serwer w PKW się zaciął – pisze około godziny 18:45. Według niego rozkład sił w przyszłej radzie może być bardzo ciekawy:
Platforma Obywatelska 8 mandatów
Prawo i Sprawiedliwość 6 mandatów
Porozumienie Samorządowe 5 mandatów
Nasz Powiat Nasze Sprawy 2 mandaty
Wspólnota Lokalna PL 2 mandaty

Czy te prognozy się spełnią, oficjalnie dowiemy się o tym jutro rano.

/iw/

 

1 raz komentowano artykuł "Powiat Legionowski: Wybory pod znakiem awarii"

  1. No to Grabiec się wysilił.
    Jeszcze jedna kadencja i wyniki będzie podawał przed wyborami jak bat`ka Łukaszenka.

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *