Policja zadba o bezpieczeństwo XXI Finału WOŚP

Logo XXI Finału WOŚP

 W najbliższą niedzielę (13.01) odbędzie się XXI Wielki Finał Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku będziemy zbierać pieniądze na ratowanie życia dzieci

Logo XXI Finału WOŚP

oraz godnej opieki medycznej seniorów. Tego dnia szczególnie ważne będzie bezpieczeństwo kwestujących. Jak co roku zadbają o nie policjanci, ale pomóc w tym może każdy. Wystarczy wiedzieć, co robić i jak reagować w sytuacji zagrożenia.

Jak, co roku w wielu miejscach powiatu legionowskiego, głównie w szkołach będą miały swoją siedzibę lokalne sztaby. Tam właśnie odbywać się będą liczne imprezy, koncerty i licytacje, które mają za zadanie zachęcić mieszkańców do wspólnej zabawy i przekazywania środków finansowych na ten szczytny cel.

Bardzo ważne będzie w związku z tym zapewnienie bezpieczeństwa kwestującym, którzy będą zbierać pieniądze nie tylko na terenie siedzib sztabów WOŚP, ale przede wszystkim chodząc w miastach, miasteczkach i wsiach ze specjalnie przygotowanymi do tego celu pojemnikami.

O bezpieczeństwo zbierających pieniądze jak i ofiarodawców zadbają, jak co roku policjanci z KPP w Legionowie oraz podległych komisariatów. Policjanci przeprowadzą także spotkanie instruktażowe z osobami ,które będą w tym dniu kwestować. Funkcjonariusze opowiedzą im  jak ustrzec się przed potencjalnymi zagrożeniami.

Każda z osób, która w tym czasie będzie przebywać w pobliżu kwestujących również może pomoc w zapewnieniu im bezpieczeństwa. Wystarczy naprawdę niewiele, odrobina życzliwości, jeśli zostaniemy poproszeni o pomoc oraz właściwa reakcja na potencjalne zagrożenie.

Jeśli zauważymy coś podejrzanego, gdy jesteśmy świadkami zdarzenia o charakterze kryminalnym, nie odwracajmy głowy w drugą stronę. Jeśli sami nie możemy pomoc to weźmy telefon komórkowy w rękę i zadzwońmy na alarmowy numer 112 informując policjantów o tym co się stało.

Autor: Robert Szumiata – Oficer Prasowy KPP Legionowo

/KPP Legionowo/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Policja zadba o bezpieczeństwo XXI Finału WOŚP"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *