Policja przypomina o obowiązku odśnieżania

Legionowscy policjanci przypominają o konieczności odśnieżania dachów i chodników oraz usuwania tworzących się sopli lodowych. Zgodnie z prawem budowlanym i ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, obowiązki te spoczywają na właścicielach, administratorach i zarządcach terenów oraz budynków.

W ostatnich dniach nasiliły się opady śniegu. Legionowscy policjanci przypominają o konieczności odśnieżania chodników i dachów. Obowiązek ciąży na właścicielach, zarządcach i administratorach budynków, którzy powinni spowodować usunięcie śniegu i lodu z dachów i innych elementów budowli, gdzie może to stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi. Śnieg w dużej ilości staje się bardzo ciężki, szczególnie, gdy zaczyna się rozpuszczać. Aby zapobiec tragedii musimy pamiętać o jego regularnym usuwaniu.

REKLAMA

Policjanci podkreślają, że śliskie i zasypane śniegiem lub błotem chodniki mają duży wpływ na bezpieczeństwo kierowców i pieszych. Szczególnie w pobliżu ruchliwych ciągów komunikacyjnych. Oprócz obrażeń ciała na skutek upadku, omijanie zaśnieżonego miejsca lub poślizg na chodniku może się skończyć nagłym wtargnięciem pieszego na jezdnię. W takich warunkach łatwo o potrącenie i nieszczęśliwy wypadek.

Niedopełnienie obowiązku odśnieżania dachów i chodników, a tym samym narażenie na niebezpieczeństwo ludzi jest zagrożone karami.

Autor:

Robert Szumiata – Oficer Prasowy KPP Legionowo

(źródło: KPP Legionowo, foto: KPP Legionowo)

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Policja przypomina o obowiązku odśnieżania"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *