Poeta Mirosław Józef Wiśniewski z Legionowa

Pan Mirosław Józef Wiśniewski to jeden z tych mieszkańców z których Legionowo powinno być dumne.   W internecie zasłyną swoją stroną internetową : http://rex003.pl.tl

Jego działa można czytać również na stronie : http://poezja.strefa.pl .

Prezentujemy część wywiadu z Panem Mirosławem, którego udzielił jednemu z portali internetowych.

Co sprawiło, że piszesz wiersze i od kiedy?
– Trudne pytanie… Od dzieciństwa miałem inklinację do rymowanek, w czasach młodzieńczych miłostek nachodziła mnie wena twórcza i tak się jakoś zaczęło. Pisanie wierszy przychodziło mi łatwo. Zdarzało się, że wena przychodziła nagle i wiersze notowałem na byle jakich skrawkach papieru, a po czasie one bezpowrotnie ginęły. Pisałem chyba dla własnej satysfakcji, chociaż już od czasów Zakładu Salezjańskiego moje wiersze brały udział w konkursach. W końcu te, które się zachowały postanowiłem umieścić na swojej witrynce w Internecie .

Wydałeś tomik wierszy w e-booku, co cię do tego skłoniło…
– Stopniowo umieszczałem swoje wiersze w celu poddania krytyce w wielu portalach literackich. Satysfakcją dla mnie były bardzo przychylne recenzje czytelników.
Zawsze miło jest, kiedy ludzie sympatycznie oceniają i dodają otuchy. Rezultatem tych recenzji była chęć pozostawienia po sobie maleńkiego śladu. Zachęcany przez znajomych z sieci i otoczenia postanowiłem wydać tego e-booka.

Komu dedykujesz tomik…
– Tomik dedykowałem „kobietom mego życia”, mając na myśli matkę i wszystkie kobiety z wnuczkami włącznie, które niejednokrotnie były inspiracją moich wierszy.

Największe osiągnięcie…
– Największym osiągnięciem dla mnie jest życzliwość ludzka i to, że dożyłem do siedemdziesiątki. Może też to, że zawsze miałem przyjazne nastawienie do ludzi i każdemu dobrze życzę.

Twoje mocne strony…
– Wytrwałość i wprost anielska cierpliwość.

Lubisz swoje miasto, bo…
– W Legionowie mieszkam od 1954 roku i dobrze się tu czuję. Miasto dzięki zaradności i gospodarności władz miejskich rozwinęło się znakomicie. Legionowo jest bardzo ładnym miastem, położonym pomiędzy rzeką Wisłą (3km), Zalewem Zegrzyńskim (7km) a lasem odległym od mojego domu o 300 m. Do centrum Warszawy (pałac kultury) mamy 18 km. Dojazd do Warszawy nie stanowi żadnego problemu.

Jak widać są ludzie w naszym Powiecie, o których warto pisać i warto mówić.  Mamy nadzieje, że dzieła Pana Mirosława zachęcą każdego z nas do twórczego działania.

Przypominamy ! Jeżeli pochodzisz z Powiatu Legionowskiego i chcesz pochwalić się swoimi osiągnięciami i talentem, napisz do nas !

(źródło wywiadu : www.wiadomości24.pl)

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Poeta Mirosław Józef Wiśniewski z Legionowa"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *