Pijany kierowca poszukiwany listem gończym

Policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego legionowskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który prowadził samochód mając we krwi 1,8 promila alkoholu. Ponadto 18-latek był poszukiwany listem gończym i miał czynny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Żeby tego było mało próbował samochodem potrącić policjanta. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

fot. KPP Legionowo

W minioną sobotę (13.04) ok. 3-ej w nocy policjanci prewencji  patrolowali ulicę Strużańską w Legionowie. W pewnej chwili uwagę ich  przykuł osobowy ford, który jechał z włączonymi  światłami  drogowymi . Policjanci podali kierującemu znak do zatrzymania się. Mężczyzna  zatrzymał się, a kiedy jeden z funkcjonariuszy podchodził do pojazdu ten gwałtownie ruszył samochodem  kierując się wprost na niego. Funkcjonariusz zdążył odskoczyć na bok, a kierujący oddalił się w kierunku miejscowości Józefów.

Policjanci natychmiast podjęli pościg na początku radiowozem, a kiedy goniony mężczyzna porzucił samochód, dogonili go pieszo w lesie.

Jak się okazało zatrzymany to 18-letni Mateusz S. z Legionowa. Sprawdzenie w policyjnej bazie danych szybko wykazało, że mężczyzna poszukiwany jest listem gończym wydanym przez  Prokuraturę Rejonową w Kielcach. Ponadto ma sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Po  sprawdzeniu  stanu  trzeźwości  Mateusza S. okazało się, że ma w organizmie 1,8 promila alkoholu. Mężczyzna został już odwieziony do aresztu śledczego, a za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

/KPP Legionowo/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Pijany kierowca poszukiwany listem gończym"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *