Pijany, bez prawa jazdy rozbił auto

Policjanci z wydziału prewencji zatrzymali mężczyznę, który kierował Hondą Accord mając we krwi ponad 2 promile alkoholu. 21-letni Kamil K. chwilę wcześniej jadąc ulicą Piłsudskiego w Legionowie rozbił samochód uderzając w drzewo. Sprawdzenie w policyjnej bazie danych wykazało, że 21-latek do 2015 roku za zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Sprawa ponownie znajdzie swój finał w sądzie.

fot. sxc.hu

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę (10.02) tuż północy na ulicy Piłsudskiego w Legionowie. Kierowca czarnej Hondy Accord na łuku drogi nie zapanował nad samochodem i z impetem uderzył w drzewo.

Szybko wyszło na jaw, że przyczyną tego, co się stało był najprawdopodobniej wypity wcześniej przez kierowcę alkohol. Badanie stanu trzeźwości Kamila K. wykazało bowiem ponad 2 promile alkoholu we krwi. Policjanci pomogli zarówno kierowcy jak i pasażerowi w wydostaniu się z pojazdu. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że 21-latek ma już podwójny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym. Taką decyzję wydał sąd rejonowy w Legionowie. Zakaz obowiązuje przez 3 lata od czerwca 2012 roku.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości zgodnie z art. 178 paragraf 1 kodeksu karnego grozi kara do 2 lata pozbawienia wolności. Natomiast za niezastosowanie się do wyroku sądu tj. art. 244 kodeksu karnego grożą 3 lata pozbawienia wolności. Sprawa Kamila K. ponownie trafi na sądową wokandę.

/KPP Legionowo/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Pijany, bez prawa jazdy rozbił auto"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *