Zamknij

W piątek Dzień Niepodległości. Gdzie świętować? Jakie atrakcje dla mieszkańców powiatu?

11:36, 09.11.2016 Aktualizacja: 10:31, 12.04.2018
Skomentuj

W najbliższy piątek (11.11) obchodzić będziemy Narodowe Święto Niepodległości Polski. Z tej okazji tradycyjnie już lokalne samorządy powiatu legionowskiego przygotowały szereg atrakcji dla mieszkańców. Wielkie świętowanie rozpocznie się już w czwartek (10.11) i potrwa przynajmniej do końca weekendu. Poniżej prezentujemy podsumowanie najważniejszych uroczystości.


Gmina Jabłonna


Mieszkańcy Gminy Jabłonna świętować będą przede wszystkim w piątek, a główne uroczystości odbędą się w miejscowości Chotomów, gdzie o godz. 18:00, w kościele parafialnym zostanie odprawiona uroczysta msza święta. Po mszy, przed Pomnikiem Poległych i Pomordowanych w latach 1939-1945 odbędzie się apel poległych. Po salwie honorowej zostaną tam także złożone kwiaty.

Uroczystości przewidziano także w samej Jabłonnie, gdzie o godz. 16:00 w Domu Ogrodnika, przy Modlińskiej 102 odbędzie się koncert zespołu A My Tacy zatytułowany "Gdy się w ziemi ukorzenisz". Dwie godziny później, w kościele parafialnym w Jabłonnie zostanie odprawiona msza święta.

Gmina Nieporęt


W Nieporęcie świętowanie rozpocznie się już w czwartek (10.11). O godz. 10:00 na Placu Wolności rozpocznie się niepodległościowy piknik podczas, którego przewidziano między innymi: pokaz sprzętu wojskowego, konkursy żołnierskie oraz gry i zabawy. Oficjalne uroczystości odbędą się późnym popołudniem. O godz. 17:00 w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Nieporęcie zostanie odprawiona msza św. w intencji Ojczyzny, a godzinę później, na Placu Wolności odbędzie się złożenie kwiatów oraz apel pamięci.

W piątek (11.11) w Stanisławowie Pierwszym, sprzed kościoła wyruszy I Bieg Niepodległości. W sobotę (12.11) w GOK-u zostanie wystawiony spektakl w wykonaniu chóru Echo Nieporętu zatytułowany "Droga ku Niepodległości". Świętowanie rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości zakończy w gminie Nieporęt koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, który odbędzie się w piątek (18.11) w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Nieporęcie.

Szczegóły nieporęckich uroczystości związanych z obchodami Dnia Niepodległości znajdziesz TUTAJ.

Gmina Serock


W Gminie Serock świętowanie trwać będzie dwa dni i rozpocznie się w czwartek (10.11). Tego dnia, na godz. 14:00 przewidziano uroczyste posiedzenie Rady Miejskiej. Natomiast w piątek (11.11) o godz. 11:00 w kościele parafialnym w Serocku zostanie odprawiona msza św. w intencji Ojczyzny. Następnie na serockim Rynku odbędzie się apel pamięci, po którym mieszkańcy będą mogli zobaczyć pokaz sprzętu wojskowego zegrzyńskiego Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki. Świętowanie w Serocku, o godz. 18:00 zakończy spektakl teatralny, który zostanie wystawiony w sali widowiskowej Centrum Kultury i Czytelnictwa.

Gmina Wieliszew


Mieszkańcy Gminy Wieliszew będą mogli rozpocząć świętowanie rocznicy odzyskania niepodległości już w czwartkowy wieczór. 10 listopada, o godz. 18:30 w hali sportowej rozpocznie się bowiem XVI Festiwal Pieśni i Tańców Polskich. Szczegóły TUTAJ.

W piątek (11.11) w kościele parafialnym w Janówku zostanie odprawiona uroczysta msza święta. Natomiast od godz. 14:00 w sali im. Klenczona w Wieliszewie mieszkańcy będą mogli wziąć udział w konkursie patriotycznym, wypuścić do nieba białe i czerwone balony oraz spróbować niepodległościowego tortu.

Wieliszewskie świętowanie zakończy w niedzielę II Bieg Niepodległości w Janówku.

Więcej informacji o obchodach Dnia Niepodległości w Wieliszewie znajdziesz TUTAJ.

Legionowo


Legionowskie świętowanie Dnia Niepodległości także rozpocznie się już w czwartek (10.11). Tego dnia o godz. 14:00 zostanie odsłonięty mural patriotyczny znajdujący się na murze NCK, od strony ul. Szwajcarskiej. Szczegóły znajdziecie TUTAJ.

Główne uroczystości związane z rocznicą odzyskania niepodległości odbędą się jednak w piątek (11.11). Rozpocznie je o godz. 13:30 msza święta, która zostanie odprawiona w kościele garnizonowym. O godz. 15:00 świętowanie przeniesie się pod pomnik Polski Walczącej na Rondzie AK, gdzie zostanie odczytany apel poległych, a także złożone kwiaty.

Mieszkańcy Legionowa będą mogli tego dnia wziąć także udział w tradycyjnym już Festiwalu Gęsiny.

/red/

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(4)

asease

0 0

współczesna władza podobno "świecka" obchodzi święto na kolanach, gdyby nie było mszy nie było by żadnego święta? Moim zdaniem dzieje się tak dlatego, że władza jest poddana i podlega władzy kościelnej, a ta władza mówi o obchodach Święta Niepodległości, a w rzeczywistości Polska niesie jarzmo? 19:12, 10.11.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo

POPO

0 0

Jaka niepodległość, dopóki jeszcze są przy władzy skorumpowane świnie, kamienicznicy, UB-owcy , mafia z WSI to w święto dla nich. 14:17, 09.11.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

StaśStaś

0 0

Ja tu widzę program imprez parafialnych, wszędzie tylko msze. 20:09, 09.11.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

marekmarek

0 0

Może dlatego msze Swięte ponieważ jesteśmy państwem któremu w trudnych czasach wojen i zaborów zawsze otuchą była osoba Boga ?
Pisze to jako człowiek niepraktykujący coniedzielnego stawiania się w kościele .
Szanujmy tradycje ! 12:39, 11.11.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%