Paweł Orkisz w Zaułku

Manifestem programowym Sceny Zaułek, utworem Wojtka Gęsickiego „Przyhamujmy” rozpoczął się bardzo kulturalny wieczór ze Sceną Zaułek w Nowodworskim Ośrodku Kultury, w sobotnie popołudnie 16 marca 2013 r. Tradycyjnie Wojtek Gęsicki pięknie przywitał się z nowodworską publicznością oraz wykonał jeszcze jeden utwór „Song o ciszy” Jonasza Kofty wprowadzając publiczność w specyficzną atmosferę zaułkowego wieczoru, po czym przedstawił gościa, krakowskiego barda Pawła Orkisza.

fot. UM Nowy Dwór Maz.

Przygotowana przez Wojtka publiczność bardzo ciepło przyjęła artystę z Krakowa i żywo uczestniczyła w zaproponowanym przez niego dialogu, ochoczo wraz z bardem wykonując refren piosenki „Zagapiłem się na życie” już na samym początku koncertu, a potem jeszcze wielokrotnie, chętnie „wspomagała” wykonawcę podczas jego trwania.

Jako że Paweł Orkisz gościł w Nowym Dworze Mazowieckim po raz pierwszy, podczas koncertu starał się przybliżyć nowodworzanom swoją artystyczną postać. Określił się jako balladzista wykonujący zarówno swoje pieśni, ale też pieśni innych autorów, ale tylko te, które jemu się podobają, a których głównym przesłaniem jest apoteoza życia. Stąd też, oprócz utworów własnych, w jego repertuarze znalazły się utwory Włodzimierza Wysockiego, Aleksandra Rosenbauma, Bułata Okudżawy, Leonarda Cohena, głównie w przekładach własnych, choć  nie tylko.

Życie ma wiele barw i odcieni i takim też był koncert Pawła Orkisza: mocny głos, piękne teksty, znakomita muzyka, ciekawe aranżacje i jak zawsze wspaniała atmosfera Zaułka złożyły się na pełne zadowolenie przybyłej publiczności. Artyście na scenie towarzyszyło dwóch wyśmienitych muzyków: Jarosław Miszczyk – fortepian i Piotr Bzowski – gitara elektryczna.

Kolejna odsłona Sceny Zaułek 19 kwietnia 2013 r.. Gościem Wojtka Gęsickiego i naszym będzie legendarny Tadeusz Woźniak wraz z synem Piotrem.

/UM Nowy Dwór Maz./

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Paweł Orkisz w Zaułku"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *