niedziela , 20 Kwiecień 2014
Najnowsze:
Strona główna / Biznes / Park rozrywki w Grodzisku Maz. zagrożony

Park rozrywki w Grodzisku Maz. zagrożony

Budowa parku rozrywki Adventure World Warsaw w Grodzisku Mazowieckim stanęła pod znakiem zapytania. Problemem są pieniądze, których  spółka AWW, mająca wybudować park, nie zdołała pozyskać. Jeszcze w zeszłym roku jej właściciel, Peter Mulder zapewniał, że finansowanie inwestycji jest zagwarantowane przez konsorcjum banków.

fot. Wyspa Zamkowa. Adventure World Warsaw. Tematyczny park rozrywki.
 Grodzisk Mazowiecki. / Wizualizacja: Las Palm.

Teraz okazało się, że AWW nie płaci głównemu wykonawcy – firmie Imtech Polska należącej do holenderskiej grupy Imtech Royal.  Wczoraj (4.02) akcje grupy potaniały nawet o 50%, bo Imtech Rolyal przyznał, że musi dokonać odpisu 100 mln euro na poczet zleceń, za które nie otrzymała zapłaty.

Adventure World Warsaw to pomysł … Holendra  Petera Muldera, który jak się okazuje mijał się z prawdą, deklarując, że jago spółka ma finansowanie na inwestycję.  Prace wykonawcze zlecono holenderskiej firmie, za które nie dostała ona zapłaty.
Holenderska prasa już rozpisuje się  o wielkiej aferze gospodarczej w Polsce, zapominając kto wpadł na pomysł budowy największego parku rozrywki w Europie Środkowej i Wschodniej.

Grodziski park rozrywki zajmujący ponad 227 hektarów to inwestycja łącząca w sobie park tematyczny z ponad 25 wyjątkowymi atrakcjami, największy w Polsce aquapark, dwa tematyczne hotele z łącznie 800 pokojami, a także część rozrywkowa z kinami, restauracjami, sklepami i klubami. Park miał być otwarty w 2015r. i dać około 1000 miejsc pracy.  Jego budowa miała pochłonąć około 2,5 mld zł.

Dla mieszkańców Legionowa czy Nowego Dworu Maz. park oddalony o kilkadziesiąt kilometrów byłby nie lada atrakcją.  Teraz okazuje się, że szanse na jago powstanie są coraz mniejsze.

/wł, rp.pl/

Educatio

1 komentarz

  1. A gdzie Burmistrz Grodziska Maz. który przed kamerami mówił że nie będzie weryfikował zdolności finansowej nowego “inwestora”

    Tym bardziej że Pan Mulder w Holandii miał już zarzuty niegospodarności…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany. Pola wymagane są oznaczone *

*


9 × trzy =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>