Osocze Bogatopłytkowe – zabieg naturalnego odmłodzenia i regeneracji skóry

Centrum Medyczne DP MED

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest uznawany za jeden z najbezpieczniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Nie niesie za sobą ryzyka reakcji uczuleniowych, wysoka zaś skuteczność w osiągnięciu zamierzonego efektu, związana jest z wysoką zawartością w osoczu bogatopłytkowym substancji odpowiedzialnych za stymulację procesów naprawczych w skórze.

Osocze bogatopłytkowe zawiera liczne czynniki wzrostu, które stymulują powstawanie nowego kolagenu i naczyń krwionośnych, a także przyśpieszają powstawanie nowych komórek naskórka. To koncentrat płytek krwi uzyskany z autologicznej (własnej) krwi w małej objętości osocza.

Płytki krwi posiadają unikalne czynniki wzrostu: IGF-1, HGF, TGF-B, PDGF,VEGF, EGF, BFGF poprzez uwalnianie których jesteśmy w stanie uzyskać efekt:

 • Rewitalizacji skóry twarzy, szyi, dekoltu, dłoni,
 • Poprawę koloru, gęstości i napięcia skóry,
 • Profilaktykę starzenia skóry,
 • Leczenie blizn potrądzikowych,
 • Leczenie łysienia,
 • Leczenie trudno gojących się ran.

Skóra staje się także lepiej ukrwiona i nawilżona, wyraźnie młodsza, a twarz nabiera blasku.

Jak wygląda sam zabieg?

Zabieg polega na pobraniu krwi własnej pacjenta ( 10ml ), następnie probówki z zawartością krwi umieszcza się w specjalnej do tego celu wirówce laboratoryjnej i wiruje z odpowiednią prędkością i czasie. Płytki krwi zostają oddzielone od pozostałych składników. Koncentrat bogatopłytkowy wraz z osoczem odciągany jest do strzykawki. Odpowiednio przygotowany preparat osocza bogatopłytkowego wstrzykuje się do skóry w wybrane miejsca z zastosowaniem techniki mezoterapii igłowej lub liniowo, wzdłuż zmarszczek i fałdów skóry, używając kremu znieczulającego dla pełnego komfortu pacjenta.

U osób poniżej 35 roku życia osocze bogatopłytkowe podaje się najczęściej jako profilaktykę starzenia się skóry. Wystarczy 1 zabieg na 12-24 miesiące, żeby osiągnąć rewitalizujący efekt. Osoby od 35 do 45 roku życia wymagają kolejnego podania po 9-12 miesiącach. Po 60 roku życia wymagane jest podanie osocza po 3, 9 i 18 miesiącach od pierwszego zabiegu.

Wielu pacjentów jest zadowolonych z uzyskanych efektów terapii. Jednak w niektórych sytuacjach nie powinien być stosowany.

Przeciwwskazania:

 • Ciąża
 • Choroby nowotworowe
 • Choroby autoimmunologiczne
 • Leczenie przeciwkrzepliwe, przeciwpłytkowe

Zabieg polecamy szczególnie osobom poszukujących naturalnych metod odmładzania lub pacjentom z chorobami alergicznymi. To jeden z zabiegów przeciwstarzeniowych, do których pacjenci wracają najchętniej. Szybka rekonwalescencja i poprawa kondycji skóry powodują, że procesy starzenia zostają spowolnione, a satysfakcja pacjenta jest na wysokim poziomie.

Obecnie na tego typu zabiegi ceny promocyjne posiada Centrum Medyczne DP Med z Jabłonny:

 • Twarz 700zł w promocji 550 zł
 • Twarz + szyja + dekolt 1000 zł w promocji 850 zł
 • Owłosiona skóra głowy 700 zł w promocji 550 zł

Promocja trwa tylko do 30 czerwca 2016. Więcej informacji można uzyskać dzwoniąc na recepcję Centrum Medycznego DP MED 22 29 29 800.

Centrum Medyczne DP MED
05-110 Jabłonna
Ul. Modlińska 49
22 29 29 800

www.dpmed.pl

/art. sponsorowany/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Osocze Bogatopłytkowe – zabieg naturalnego odmłodzenia i regeneracji skóry"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *