Odśnieżanie warte miliony

Wygląda na to, że Powiat Legionowski jest dobrze przygotowany do zimowego utrzymania dróg. Pomni ostatnich śnieżnych i mroźnych zim samorządowcy zabezpieczyli i sprzęt i pieniądze. W najbliższych dniach może popadać śnieg, będzie więc okazja do sprawdzenia tego przygotowania.

Droga Krajowa numer 61. Widok z Os. Piaski w Legionowie, fot. LEGIO24

Cały teren powiatu legionowskiego został podzielony na dwa sektory. Pierwszy obejmuje Legionowo wraz z Nieporętem, drugi pozostałe gminy, a więc : Serock, Jabłonnę i Wieliszew. Każdy z tych sektorów jest, w razie potrzeby obsługiwany przez trzy pługosolarki. W sumie cały powiat obsługuje ich sześć. Zazwyczaj odśnieżanie rozpoczyna się tuż po opadach śniegu, ale kiedy opad ten jest duży i grozi zasypaniem ulic, to akcja rozpoczyna się już w jego trakcie.

W powiatowym budżecie na zimowe utrzymanie dróg przeznaczono nieco ponad 1 mln złotych, z czego do 16 stycznia wydano już 460 tys.

Podobny schemat odśnieżania obowiązuje w stolicy powiatu, czyli Legionowie. Akcje odśnieżania ulic zaczynają się również po zakończeniu opadów śniegu i tylko wielkie śnieżyce powodują, że pługi wyjeżdżają na ulice w chwili gdy akurat pada.

Warto wspomnieć, że w Legionowie nie każda ulica będzie odśnieżona w tym samym czasie. Miasto podzieliło je na kilka kategorii. Najważniejsze ulice to te po których porusza się komunikacja miejska. W następnej kolejności są inne ulice utwardzone i dalej gruntowe, osiedlowe i w końcu chodniki.

W jednej chwili na legionowskich ulicach mogą się znajdować (nie licząc tych wynajętych przez powiat) 4 pługosolarki oraz dwa ciągniki przystosowane do zimowego utrzymania ulic.

Na zimowe utrzymanie dróg Miasto Legionowo przeznaczyło w tym sezonie 1 mln 300 tys. zł, z czego do dziś (18.01) wydano tylko 200 tys.

/wł/

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje artykuł "Odśnieżanie warte miliony"

Zostaw swój komentarz

E-mail nie będzie publikowany.


*

AntySPAM *